Mimo smogu można tworzyć alternatywną muzykę w Krakowie

Mimo smogu można tworzyć alternatywną muzykę w Krakowie

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Największy hit Vladimirskiej, „Trams”, opowiada o... tramwajach
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©FOT. HeFe Wiśniowski

Sobota, 6 maja, godz. 20, Piękny Pies. Scotia Gilroy pochodzi z Kanady - ale przyjechała do Krakowa i założyła zespół muzyczny.
- Jestem samoukiem, od dziecka grałam na fortepianie czy skrzypcach. Na początku mojego pobytu w Krakowie zobaczyłam koncert Motion Trio i zachwyciłam się... akordeonem. Spodobało mi się jego brzmienie. Ale także to, że słuchając go, ma się wrażenie, iż gra cała orkiestra - bo jest i melodia, i rytm - uśmiecha się.

W skład grupy o nazwie Vladimirska weszli lokalni muzycy.
Wydany przez nią album „Night Trains” spotkał się z ciepłym przyjęciem przez polskich krytyków i fanów. Wszystkim spodobały się naturalne piosenki Scotii o folkowym brzmieniu. Nic więc dziwnego, że Vladimirska zaczęła z powodzeniem koncertować - nie tylko w Polsce, ale i na Zachodzie.

- Sporo przeżyłam w Krakowie i zapuściłam już tu korzenie. W sumie myślałam o tym, aby wrócić do Vancouver, ale ostatecznie postanowiłam zostać tutaj. Bo podoba mi się mimo smogu - tłumaczy.

W zeszłym roku Vladimisrka nagrała drugi album - i to w niezwykłym miejscu: na polanie w lasku Wolskim. Tak powstały utwory na płytę „Paper Birds”.

- Chciałam nową płytą pokazać, jakie piosenki tak naprawdę słyszę w sobie, a żeby to zrobić, musiałam dość znacznie poszerzyć nasze muzyczne horyzonty, co zajęło trochę czasu -mówi Scotia.

WIDEO: Ich Troje - powrót na scenę w rodzinnym składzie. "Czas goi rany"
Bardziej popowe brzmienie Vladimirskiej z „Paper Birds” usłyszymy na premierowym koncercie grupy w sobotę.
Źródło:Dzień Dobry TVNKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo