KOW
Skuteczny blok Agnieszki Bednarek-Kaszy, obok Milena Sadurek, z tyłu Joanna Kaczor Fot. KOW
AZS BIAŁYSTOK - BANK BPS MUSZYNIANKA/FAKRO 0-3 (12-25, 22-25, 22-25)

PLUSLIGA KOBIET. Trzy sety siatkarek z Muszyny

Sędziowali: Waldemar Kobienia i Paweł Ignatowicz. MVP: Agnieszka Bednarek-Kasza.

AZS: Godos, Kuczyńska, A. Kruk, Jack, Martin, Klimakova, Saad - libro, Cabajewska, Muresan, Thomaspon.

Bank BPS Muszynianki/Fakro: Kaczor, Bednarek-Kasza, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik - libero, Kasprzak, Wensink, Piątek, Kaczorowska, Śrutowska.

Tak jak można się było spodziewać, zespół Bank BPS Muszynianka/Fakro nie miał większych problemów z pokonaniem AZS Białystok i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Jeżeli pokona w piątek Gwardię Wrocław u siebie, to do rozgrywek play off przystąpi także z pozycji lidera.

Mecz w Białymstoku rozpoczął się od prowadzenia muszynianek 2-0. Rywalki szybko wyrównały, ale na pierwszej przerwie technicznej mineralne prowadziły 8-6. Po chwili znów był remis 8-8, ale od tego momentu zespół z Muszyny zdobył aż 8 punktów pod rząd, obejmując prowadzenie 16-8. Tej przewagi już nie roztrwonił.

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia muszynianek 6-1. Gospodynie miały duże problemy z agresywną zagrywką Sadurek i bardzo skutecznym blokiem. Ale w końcu zaczęły grać konsekwentnie i cierpliwie, a w obronie szalała Saad, która odbijała prawie wszystkie piłki. Kiedy do gry włączyły się Muresan, Klimakova i A. Kruk, na tablicy wyświetlił się remis 11-11, a chwilę później AZS prowadził. Na szczęście muszynianki po atakach Jagieło prowadziły 14-12. Set do końca był zacięty, ale w końcówce skuteczniejsze były mineralne.

W trzeciej części meczu przyjezdne szybko objęły prowadzenie 8-4. Gospodynie próbowały nawiązać walkę, ale bez powodzenia. Mineralne wygrywały 16-8 dla Banku BPS. Mając tak wysoką przewagę trener Bogdan Serwiński dał pograć wszystkim zmienniczkom. Seta i mecz zakończyła ładnym atakiem Bednarek-Kasza.