Minister Anna Zalewska odwiedziła Nowy Sącz. Obiecała...

Minister Anna Zalewska odwiedziła Nowy Sącz. Obiecała utrzymanie darmowych podręczników oraz wyprawek

Zdjęcie autora materiału
Tatiana Biela

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Utrzymanie darmowych podręczników oraz wyprawek obiecuje minister Anna Zalewska

Utrzymanie darmowych podręczników oraz wyprawek obiecuje minister Anna Zalewska ©Tatiana Biela

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej odwiedziła Nowy Sącz w ramach cyklu 700 spotkań polityków Prawa i Sprawiedliwości z Polakami, pod hasłem„Polska jest jedna”.
Utrzymanie darmowych podręczników oraz wyprawek obiecuje minister Anna Zalewska

Utrzymanie darmowych podręczników oraz wyprawek obiecuje minister Anna Zalewska ©Tatiana Biela

Celem spotkań z wyborcami z całego kraju jest przedstawienie aktualnego stanu realizacji obietnic wyborczych poczynionych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ponad dwa lata temu.

- W naszej kampanii wyborczej zaproponowaliśmy bardzo ambitny program. W połowie kadencji chcemy przedstawić Polakom stan jego realizacji - mówi Anna Zalewska i podkreśla, że została postawiona przed trudnym zadaniem, takim jak likwidacja gimnazjów i przywrócenie ośmioklasowych podstawówek.

Minister Zalewska podkreśliła, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, a efekty tej pracy będzie można zobaczyć dopiero po kilkunastu latach.

W swoim wystąpieniu przedstawicielka rządu PiS odniosła się do różnych działań kierowanego przez nią resortu. Jednym z poruszanych zagadnień były wątpliwości związane w wprowadzeniem rządowego programu „Dobry start”, gwarantującego jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego ucznia. Minister edukacji zdemontowała pogłoski, jakoby wyprawka miała zastąpić program darmowych podręczników.

- Nie tylko zamierzamy utrzymać ten system , ale, by ułatwić pracę dyrektorom szkół, uelastyczniamy zasady rozliczania dotacji - deklaruje minister.

Anna Zalewska zapewniła również, że świadczenia dotyczyć będą wszystkich dzieci znajdujących się w systemie, także tych z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Obiecuje, że świadczenia w ramach programu „Dobry start” będą realizowane również w kolejnych latach.

Minister edukacji narodowej zapowiedziała także wprowadzenie programu „Aktywna tablica”, na który rząd premiera Morawieckiego zamierza przeznaczyć 50 mln zł.

- Tradycyjna tablica i kreda odchodzą do lamusa - mówi minister i tłumaczy, że system oświaty przestawiać się będzie na tablice multimedialne, które z czasem zastąpić mają tradycyjny podręcznik.

Minister deklaruje również, że do 202o roku wszystkie szkoły zostaną wyposażone w szerokopasmowy i darmowy internet.

Według zapewnień Anny Zalewskiej, kierowany przez nią resort zamierza stawiać na rozwój szkolnictwa zawodowego i branżowego. Trzeba przekonać młodzież i rodziców do tej formy edukacji - mówi minister.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Biedny

Biedny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

To jest wina rodziców oraz całego społeczeństwa. Bycie rodzicem to znaczy odpowiedzialność za swoje dzieci aby mogły mieć poczucie miłości, godności i bezpieczeństwa. Jak łatwo rządzić...rozwiń całość

To jest wina rodziców oraz całego społeczeństwa. Bycie rodzicem to znaczy odpowiedzialność za swoje dzieci aby mogły mieć poczucie miłości, godności i bezpieczeństwa. Jak łatwo rządzić "dziadami"Można z nimi zrobić co tylko się chce, ponieważ taki biedny nie jest człowiekiem moralnym oraz wolnym. Takie rządy były już praktykowane w naszej historii i skończyły się ogólną katastrofą. W naszych kanonach wiary nic się nie zmieniło, godność i wolność człowiekowi przynosi tylko modlitwa i praca oraz poszanowanie bliźniego i wzajemna miłość. Co z tych wartości jeszcze nam pozostało?zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Biedny

Tr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

To prawda nalepiej manipuluje się biedakiem,bo co taki zrobi ?Nie podskoczy ,bo i na bilet autobusowy nie ma ,jak to było lata 90 .Tak nas rząd okradł ,ze nie było pracy /otwierAli w Niemczech te...rozwiń całość

To prawda nalepiej manipuluje się biedakiem,bo co taki zrobi ?Nie podskoczy ,bo i na bilet autobusowy nie ma ,jak to było lata 90 .Tak nas rząd okradł ,ze nie było pracy /otwierAli w Niemczech te co u nas zamknęli ,a pieniądze z zysku zabrał i zabiera Izrael -poczytajcie sobie dlaczego minister wyszedł z przemówieniem i powiedział na zasiłki nie ma i nie będzie .To było celowe ,brak dzieci brak narodu ,starzy umrą a tu osiedla się ci co kiedyś uciekli albo są po przybranym nazwiskiem .Lelowo jest tak to wymyślone, Żeby ludzie pracowali oa rana do nocy i goje juz nie mają siły na myślenie .Inteligentne .zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Łajdacy

Łajdacy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

A teraz jesteś szczęśliwy? Według mnie szczęście to odczuwam gdy mam możliwość zapracowania i godnego wynagrodzenia. Jałmużna nigdy nie prowadzi do rozwoju tylko do przeżycia.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Łajdacy

Łajdacy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Małopolska tak bardzo kocha PIS za socjal, że nie jest konieczny pani wysiłek. Dzieci są aby brać pieniądze a nie aby wychowywać. Edukacja w tym regionie to pojęcie względne.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Złośliwiec

B (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Jsteśmy w UE i to się nam należało odkąd do niej weszliśmy ,tylko rząd będący przy władzy miał inny zamiar i cel .SKORO tak jest wszędzie , to komu ??zależy żeby było inaczej /inteligentny...rozwiń całość

Jsteśmy w UE i to się nam należało odkąd do niej weszliśmy ,tylko rząd będący przy władzy miał inny zamiar i cel .SKORO tak jest wszędzie , to komu ??zależy żeby było inaczej /inteligentny człowiek wie komu /Zasiłki od zawsze są We Francji ,Włochy ,Niemcy Słów. Hl,B,itd poczytaj człowieku a nie ziej jadem ,pozdrawiam i życzę więcej miłości do siebie i ludzi .Dzieci to siła w narodzie i gospodarce ,mądre kraje to wiedzą!,!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Łajdacy

Ładacy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Ja twoim dzieckiem nie chciałbym być nigdy. Od swoich rodziców nauczyłem się uczciwej pracy i modlitwy. Kradzież i pasożytnictwo było zawsze tępione. Pomagało się zawsze biedniejszemu od siebie a...rozwiń całość

Ja twoim dzieckiem nie chciałbym być nigdy. Od swoich rodziców nauczyłem się uczciwej pracy i modlitwy. Kradzież i pasożytnictwo było zawsze tępione. Pomagało się zawsze biedniejszemu od siebie a nie leniowi. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy Zachodem a Polską to radzę się dokształcić. Zachód rozdaje z nadwyżki budżetowej a Polska z kredytu. Który twoje i moje dzieci będą spłacać, tak jak my spłacaliśmy długi komuny. Też hojnie rozdawano tylko nie swoje.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?