MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ministerstwo Skarbu Państwa

R
W pierwszej prezentowana jest sylwetka ministra Emila Wąsacza oraz ogólne informacje o MSP. Część następna to zaproszenie do uczestnictwa w przetargu na Zintegrowany System Informatyczny MSP. Oddzielne miejsce w serwisie mają informacje (także w wersji angielskojęzycznej) o kilkudziesięciu innych, organizowanych przez MSP przetargach, a dotyczących firm, które pozostają pod nadzorem właścicielskim Ministerstwa Skarbu Państwa. Niestety, niektóre z nich są przestarzałe. Np. termin zgłaszania ofert w przetargu dla przedsiębiorstwa "Spomasz" w Żarach upłynął... 27 czerwca 1997 r.

Drugim, obok Ministerstwa Gospodarki resortem gospodarczym, który ma swoją stronę w Internecie jest Ministerstwo Skarbu Państwa (www.mst. gov.pl). Jego serwis składa się z 7 podstawowych części.
Pod hasłem "Firmy na sprzedaż" dowiadujemy się, że "sprzedaż małych i średnich przedsiębiorstw państwowych w całości (...) nie oznacza upłynnienia mienia przedsiębiorstwa w celu spłacenia jego wierzycieli, ale sprzedaż wszystkich zbywalnych składników mienia wraz z zobowiązaniami, czyli sprzedaż przedsiębiorstwa w sensie przedmiotowym, zdefiniowanym w kodeksie cywilnym (art. 55)". Klikając na obiecującym linku "W tym miesiącu minister proponuje" znajdujemy nazwy 5 firm. Niestety, ktoś zainteresowany kupnem np. Żuławskiego Przedsiębiorstwa Handlowo-Nasiennego "Centrala Nasienna" w Nowym Stawie poczuje się rozczarowany, gdyż, jak czytamy, "zamiar podjęcia rokowań należy zgłaszać do dnia 13 VI 1997". Zachęta "NIE ZWLEKAJ!!! - ZŁÓŻ SWOJĄ OFERTĘ" brzmi w tej sytuacji jak kpina.
Nie dziwi już, że w części następnej znalazły się m.in. informacje o przekształceniach przedsiębiorstw państwowych do dnia 31.03.1997 oraz do dnia 30.06.1997. Są też, gwoli ścisłości "Programy przewidziane do realizacji od roku 1998". Punkt 4, powszechne uwłaszczenie: "W 1998 r. przewiduje się opracowanie i uchwalenie ustawy o Narodowych Funduszach Uwłaszczeniowych. Uwłaszczenie obywateli nastąpi - na etapie przekazania środków z prywatyzacji majątku państwowego - bądź przez wniesienie uzyskanych środków na indywidualne konta w funduszach emerytalnych, bądź przez przyznanie bonów uwłaszczeniowych. Realizacja tego programu odbywać się będzie w latach następnych". Czy nie są to obietnice nieco na wyrost?
Więcej dobrego można powiedzieć o serwisie (sfinansowanym przez Unię Europejską) poświęconym prywatyzacji bezpośredniej. Autorzy nazwali tę część "Punktem Kontaktowym", który jest "głównym elementem kampanii promocyjnej wspierającej prywatyzację małych i średnich przedsiębiorstw państwowych". Sporo informacji, czytelna, przejrzysta forma, 3 wersje językowe.
Całkowitym nieporozumieniem jest za to część serwisu pt. "świadectwa udziałowe dla bezdomnych". Po pierwsze nieaktualna, po drugie Internet nie jest chyba najlepszym sposobem dotarcia do tej grupy ludności.
Do Ministerstwa Skarbu Państwa można wysłać list elektroniczny. Adres:
[email protected].
(R)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski