Mistrz pnie się w górę

1-0 P. Gil 8, 2-0 L. Laszkiewicz 15, 2-1 J. Rutkowski 21, 3-1 L. Laszkiewicz 28, 4-1 D. Laszkiewicz 33, 4-2 Horny 38, 5-2 Marcińczak 45, 5-3 M. Kozłowski 50, 6-3 Pinc 51.

Cracovia ComArch Kraków - Zagłębie Sosnowiec 6-3 (2-0, 2-2, 2-1)

Sędziował Rokicki (Nowy Targ), kary: Cracovia 10, Zagłębie 20 minut. Mecz w**Katowicach bez udziału publiczności.Zagłębie: Jaworski - P. Urban, Labryga, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Horny - Kotuła, J. Rutkowski, Puzio, G. Da Costa, T. da Costa - Duszak, Sosiński, Ł. Podsiadło, Ł. Rutkowski, Golec - Jasicki, Bernat, Grobarczyk. Cracovia: Radziszewski - Csorich, Piekarski, D. Laszkiewicz, Pasiut, L. Laszkiewicz - P. Gil, Galant, Z. Podlipni, Hartmann, Pinc - Marcińczak, Wajda, Cieślak, Słaboń, S. Urban. Pewna**wygrana**mistrza Polski, który kontrolował przebieg wydarzeń na**lodzie. Krakowianie dobrze grali w**przewadze, trzykrotnie wykorzystali osłabienie rywala.
W pierwszej tercji "Pasy" zdobyły dwa gole, pierwszego obrońca P. Gil po dobrze rozegranym zamku w przewadze, drugiego L. Laszkiewicz.
Na początku drugiej tercji gospodarze zdobyli gola, ale krakowianie dość szybko skontrowali po pięknym golu L. Laszkiewicza i sprytnie rozegranym krążku przez całą formację.
Potem krakowianie odskoczyli na 4-1 i choć gospodarze walczyli ambitnie, nie byli w stanie zagrozić krakowianom. Piątego gola zdobył uderzeniem z dystansu Marcińczak, a szóstego Czech Pinc po objechaniu bramki.
Jedną z bramek dla Zagłębia zdobył były gracz Cracovii Czech Karel Horny, przy jego strzale trochę zasłonięty był Radziszewski. W zespole Zagłębia gra też inny były zawodnik Cracovii, obrońca, także Czech Pavel Urban.
Mecz bez widzów w Katowicach w małym Spodku. Po tym spotkaniu Cracovia awansowała na 4. miejsce w tabeli.
(AS) **

Zdaniem trenera

Mieczysław Nahunko, Cracovia:
-Cieszy nas, że forma zespołu idzie wgórę. Podobrym meczu wToruniu teraz pewnie wygraliśmy zZagłębiem. Trzy razy wykorzystaliśmy grę wprzewadze, efektowne bramki zdobywał Leszek Laszkiewicz. Nie gra Szafarik, który ma uraz barku (ma zwolnienie na____tydzień), nie ćwiczy nadal chory Witowski.