Piotr Michalski
Piotr Michalski Pawel Relikowski / Polska Press
Szóste miejsce Piotra Michalskiego to najlepszy wynik polskich łyżwiarzy szybkich w mistrzostwach Europy, które odbyły się we włoskim Collalbo.

Rywalizacja odbywała się w klasycznym wieloboju i w wieloboju sprinterskim. Michalski ścigał się w tej drugiej konkurencji, składającej się z czterech startów - po dwa biegi na 500 m i 1000 m. Polak najlepiej spisał się w pierwszym biegu na krótszym dystansie, w którym był 7. W drugiej próbie zajął 9. lokatę, a na 1 km był 10. i 9.

Łącznie 13. pozycja przypadła Arturowi Nogalowi. Złoto zdobył Holender Kai Verbij.

[*** 25 dziwnych dyscyplin sportowych, o których pewnie nie słyszałeś ***](https://dziennikpolski24.pl/25-dziwnych-gier-i-dyscyplin-sportowych-o-ktorych-pewnie-nie-slyszales-zdjecia/ar/13739528 "* 25 dziwnych dyscyplin sportowych, o których pewnie nie słyszałeś *")

W wieloboju sprinterskim kobiet na 9. miejscu sklasyfikowana została Kaja Ziomek (9. i 8. na 500 m, 11. i 10. na 1000 m). Andżelika Wójcik była 12. (przedostatnia). Wygrała Austriaczka Vanessa Herzog.

W klasycznym wieloboju (cztery biegi) trójka młodych Polaków, debiutantów w imprezie tej rangi, nie odegrała większej roli. W stawce 19 zawodników Artur Janicki był 13., a Szymon Palka 15. Karolina Gąsecka, zastępująca w reprezentacji kontuzjowaną Natalię Czerwonkę, zajęła ostatnie, 16. miejsce. Złote medale wywalczyli Holendrzy Sven Kramer i Antoinette de Jong.