Mistrzostwa na Polanie Sosny

PS
Na Polanie Sosny w Niedzicy rozegrane zostały mistrzostwa województwa małopolskiego w ramach IX amatorskich mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie "Salomon Family Cup" 2004.

Na Polanie przy niezbyt sprzyjającej wietrznej i śnieżnej pogodzie zebrało się kilkudziesięciu zawodników z całej Małopolski. Reprezentowane były m.in. Kraków, Krynica, Nowy Targ, Nowy Sącz, Zakopane. Silną grupę wystawiło Brzesko. Rozpiętość wiekowa uczestników była duża, najmłodszy zawodnik miał kilka lat, najstarszy reprezentował rocznik 1934.
   Mimo, że wszyscy zawodnicy byli amatorami, poziom zawodów był bardzo wysoki. W przejeździe alpejskim w klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce zajęła rodzina Palichlebów z Krakowa (Beata, Krzysztof i Paweł) z łącznym czasem 3.58,34. Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Brzyków z Brzeska (Izabela, Kazimierz, Przemysław) - 4.36,27. Trzecia była rodzina Królów z Nowego Sącza (Dominika, Halina, Wiesław) - 04.42,13.
   W przejazdach snowboardowych najlepsze były Iwona i Olga Niemiec z Zabierzowa z łącznym czasem 02.55,66. Drugie miejsce zajęli Dominika i Rafał Mus z Krakowa - 03.09,71. Trzecie miejsce zajęli Tomasz i Wojciech Wojtyła z Nowego Sącza - 03.23,47.
   Zwycięzcy zawodnicy poszczególnych eliminacji spotkają się w dniach 12-14 marca na ogólnopolskich finałach właśnie na Polanie Sosny w Niedzicy. Przed nami jeszcze siedem regionalnych eliminacji narciarskich, m.in. w Szczecinie, na Malcie w Poznaniu, w Kamienicy, w Szczyrku i w Kielcach. Imprezy sportowe z cyklu "Family Cup" przeznaczone są dla amatorów, a zwłaszcza całych rodzin i obejmują m.in. narciarstwo, kolarstwo górskie i tenis.