Mistrzostwa świata w pływaniu Gwangju 2019. Wyniki i program MŚ, skład reprezentacji Polski (28.07)

artZaktualizowano 
Mistrzostwa świata w pływanu w 2019 r. odywają się Gwangju. W rywalizacji, zaplanowanej na 21-28 lipca, na 50-metrowym w Korei Płd. uczestniczą także polscy pływacy. Oto kompletny program i wyniki pływackich MŚ Gwangju 2019. Stan na 28.07.2019.

MŚ Gwangju 2019 - program, wyniki 28 lipca (niedziela)

Sesja eliminacyjna:

  • 400 m st. zmiennym M - Dawid Szwedzki zajął 16. miejsce (4.17,48) i nie awansował do finału
  • 400 m st. zmiennym K - Aleksandra Knop była 25. (5.00,77) i nie awansowała do finału
  • 4x100 m st. zmiennym M - Polacy (Radoslaw Kawęcki, Jan Kałusowski, Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak) zajęli 21. miejsce (3.38,09) i nie awansowali do finału
  • 4x100 m st. zmiennym K - Polski zajęły 15. miejsce (4.04,27) i nie awansowały do finału

Sesja finałowa:

  • 50 m st. grzbietowym M (finał)
    1. Zane Waddell (RPA) 24,43
    2. Jewgienij Ryłow (Rosja) 24,49
    3. Klimet Kolesnikow (Rosja) 24,51

  • 50 m st. klasycznym K (finał)
    1. Lilly King (USA) 29,84
    2. Benedetta Pilato (Włochy) 30,00
    3. Julija Jefimowa (Rosja) 30,15

  • 1500 m st. dowolnym M (finał)
    1. Florian Wellbrock (Niemcy) 14.36,54
    2. Mychajło Romanczuk (Ukraina) 14.37,63
    3. Gregorio Paltrinieri (Włochy) 14.38,75

  • 50 m st. dowolnym K (finał)
    1. Simone Manuel (USA) 24,05
    2. Sarah Sjoestroem (Szwecja) 24,07
    3. Cate Campbell (Australia) 24,11

  • 400 m st. zmiennym M (finał)
    1. Daiya Seto (Japonia) 4.08,95
    2. Jay Litherland (USA) 4.09,22
    3. Lewis Douglas Clarburt 4.12,07

  • 400 m st. zmiennym K (finał)
    1. Katinka Hosszu (Węgry) 4.30,39
    2. Ye Shiwen (Chiny) 4.32,07
    3. Yui Ohashi (Japonia) 4.32,33

  • 4x100 m st. zmiennym M (finał)
    1. Wielka Brytania (Luke Greenbank, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott) 3.28,10 - rekord Europy
    2. USA 3.28,45
    3. Rosja 3.28,81

  • 4x100 m st. zmiennym K (finał)
    1. USA (Regan Smith, Lilly King, Kelsi Dahlia, Simone Manuel) 3.50,40 - rekord świata
    2. Australia 3.53,42
    3. Kanada 3.53,58

MŚ w pływaniu 2019. Oto najpiękniejsze pływaczki na świecie [ZDJĘCIA]

MŚ w pływaniu w GWANGJU 2019 - skład reprezentacji Polski

KOBIETY:

  1. Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa)
  2. Zuzanna Herasimowicz (AZS AWF Warszawa)
  3. Marta Klimek (Unia Oświęcim)
  4. Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice)
  5. Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź)
  6. Paulina Nogaj (Wodnik Radom)
  7. Aleksandra Polańska (GOS Raszyn)
  8. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)
  9. Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice)

W reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w pływaniu w Gwangju znalazły się 22 osoby

MĘŻCZYŹNI

  1. Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów)
  2. Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin)
  3. Jan Hołub (AZS UMCS Lublin)
  4. Paweł Juraszek (Dziewiątka Dzierżoniów)
  5. Jan Kałusowski (Trójka Łódź)
  6. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)
  7. Jakub Kraska (AZS Łódź)
  8. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)
  9. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)
  10. Jakub Skierka (TP Zielona Góra)
  11. Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław)
  12. Jan Świtkowski (AZS UMCS Lublin)
  13. Wojciech Wojdak (AZS AWF Warszawa)

MŚ 2019 GWANGJU - sobota 27.07

Sesja eliminacyjna:

  • 50 m st. dowolnym K - Katarzyna Wasick zajęła 14. lokatę 24,9(7) i awansowała do półfinału
  • 50 m st. grzbietowym M - Tomasz Polewka zajął 19. miejsce (25,31) i nie awansowała do półfinału (zabrakłu 0,05 s)
  • 50 m st. klasycznym K - Weronika Hallmann zajęła 29. miejsce (32,07) i nie awansowała do półfinału
  • 4x100 m stylem dowolnym, sztafeta mieszana - Polacy (Jakub Kraska, Jan Hołub, Katarzyna Wasick i Aleksandra Polańska) zajęła 10. miejsce (3.27,63) i nie awansowała do finału (zabrakło 0,34 s)
  • 1500 m st. dowolnym M - Wojciech Wojdak uplasował się na 23. pozycji (15.16,14) i odpadł

Sesja finałowa:

  • 50 m st. motylkowym K (finał)
    1. Sarah Sjoestroem (Szwecja) 25,02
    2. Ranomi Kromowidjojo (Holandia) 25,35
    3. Farida Osman (Egipt) 25,47

  • 50 m st. dowolnym M (finał)
    1. Caeleb Dressel (USA) 21,04
    2. Bruno Fratus (Brazylia) 21,45
    Kristian Gkolomeev (Grecja) 21,45
    ...
    7. Paweł Juraszek (Polska) 21,67

  • 100 m st. motylkowym M (finał)
    1. Caeleb Dressel (USA) 49,66
    2. Andriej Minakow (Rosja) 50,83
    3. Chad Le Clos (RPA) 51,16

  • 200 m st. grzbietowym K (finał)
    1. Regan Smith (USA) 2.03,69
    2. Kaylee McKeown (Australia) 2.06,26
    3. Kylie Masse (Kanada) 2.06,62

  • 800 m st. dowolnym K (finał)
    1. Katie Ledecky USA) 8.13,58
    2. Simona Quadarella (Włochy) 8.14,99
    3. Ariarne Titmus (Australia) 8.15,70

  • 4x100 m st. dowolnym - sztafeta mieszana
    1. USA (Caeleb Dressel, Zach Apple, Mallory Comerford, Simone Manuel) 3.19,40 - rekord świata
    2. Australia 3.19,97
    3. Francja 3.22,11

  • 50 m st. dowolnym K (półfinał) - Katarzyna Wasick zajęła 16. miejsce (25,03) i nie awansowała do finału
  • 50 m st. klasycznym K (półfinał)
  • 50 m st. grzbietowym M (półfinał)

MŚ PŁYWANIE 2019 - 26 lipca (piątek)

Sesja eliminacyjna:

  • 100 m st. motylkowym M - Konrad Czerniak zajął 20. miejsce (52,77) i nie awansował do półfinału
  • 200 m st. grzbietowym K - Zuzanna Herasimowicz zajęła 21. miejsce (2.11,57) i nie awansowała do półfinału
  • 50 m st. dowolnym M - Paweł Juraszek uzyskał 9. czas (21,97) i awansował do półfinału
  • 50 m st. motylkowym K - Paulina Nogaj zajęła 32. miejsce (27,08) i odpadła
  • 4x200 m st. dowolnym M - Polacy (Jan Świtkowski, Jan Hołub, Jakub Kraska, Kacper Majchrzak) uzyskali 11. czas (7.12,01) i nie awansowali do finału, wywalczyli jednak kwalifikację olimpijską
  • 800 m st. dowolnym K - Polki nie startowały

Sesja finałowa:

  • 100 m st. dowolnym K (finał)
    1. Simone Manuel (USA) 52,04
    2. Cate Campbell (Australia) 52,43
    3. Sarah Sjoestroem (Szwecja) 52,46

  • 200 m st. klasycznym K (finał)
    1. Julija Jefimowa (Rosja) 2.20,17
    2. Tatjana Schoenmaker (RPA) 2.22,52
    3. Sydney Pickrem (Kanada) 2.22,90

  • 200 m st. grzbietowym M (finał)
    1. Jewgienij Ryłow (Rosja) 1.53,40
    2. Ryan Murphy (USA) 1.54,12
    3. Luke Greenbank (Wielka Brytania) 1.55,85
    4. Radosław Kawęcki (Polska) 1.56,37

  • 200 m st. klasycznym M (finał)
    1. Anton Czupkow (Rosja) 2.06,12
    2. Matthew Wilson (Australia) 2.06,68
    3. Ippei Watanabe (Japonia) 2.06,73

  • 4x200 m st. dowolnym M (finał)
    1. Australia (Clyde Lewis, Kyle Chalmers, Alexander Graham, Mack Horton) 7.00,85
    2. Rosja 7.01,81
    3. USA 7.01,98

  • 100 m st. motylkowym M (półfinał) - Caeleb Dressel ustanowił rekord świata - 49,50
  • 200 m st. grzbietowym K (półfinał)
  • 50 m st. dowolnym M (półfinał) - Paweł Juraszek uzyskał 6. czas (21,69) i awansował do sobotniego finału
  • 50 m st. motylkowym K (półfinał)

)

MŚ W PŁYWANIU 2019 - środa (25 czwartek)

Sesja eliminacyjna:

  • 100 m st. dowolnym K - Katarzyna Wasick zajęła 22. miejsce (54,68) i nie awansowała do półfinału
  • 200 m st. grzbietowym M - Radosław Kawęcki zajął 4. miejsce (1.56.99), a Jakub Skierka 8. (1.57.61), obaj awansowali do półfinału
  • 200 m st. klasycznym K - Weronika Hallmann zajęła 24. miejsce (2.30,22) i nie awansowała
  • 200 m st. klasycznym M - Dawid Szwedzki uzyskał 41. czas (2.15.91) i odpadł
  • 4x200 m st. dowolnym K - Polki (Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Marta Klimek, Aleksandra Knop) zajęły 9. miejsce (8.01,70) i nie awansowały do finału (zabrakło 5,7 s); sztafeta uzyskała jednak kwalifikację olimpijską

Sesja finałowa:

  • 200 m st. motylkowym K (finał)
    1. Boglarka Kapas (Węgry) 2.06,78
    2. Hali Flickinger (USA) 2.06,95
    3. Katie Drabot (USA) 2.07,04

  • 100 m st. dowolnym M (finał)
    1. Caeleb Dressel (USA) 49,96
    2. Kyle Chalmers (Australia) 47,08
    3. Władisław Griniew (Rosja) 47,82

  • 50 m st. grzbietowym K (finał)
    1. Olivia Smoliga (USA) 27,33
    2. Etiene Medeiros (Brazylia) 27,44
    3. Daria Waskina (Rosja) 27,51

  • 200 m st. zmiennym M (finał)
    1. Daiya Seto (Japonia) 1.56,14
    2. Jeremy Desplanches (Szwajcaria) 1.56,56
    3. Chase Kalisz (USA) 1.56,78

  • 4x200 m st. dowolnym K (finał)
    1. Australia (Ariarne Titmus, Madison Wilson, Brianna Thorssell, Emma McKeon) 7.41,50 - rekord świata
    2. USA 7.41,87
    3. Kanada 7.44,35

  • 100 m st. dowolnym K (półfinał)
  • 200 m st. klasycznym M (półfinał) - Matthew Wilson (Australia) wyrównał rekord świata - 2,06,67
  • 200 m st. klasycznym K (półfinał)
  • 200 m st. grzbietowym M (półfinał) - Radosław Kawęcki uzyskał 7. czas (1.57,24) i awansował do finału, Jakub Skierka został zdsykwalifikowany

MŚ w pływaniu 2019 wyniki - 24 lipca (środa)

Sesja eliminacyjna:

  • 50 m st. grzbietowym K - Alicja Tchórz zajęła 10. miejsce (28,14) i awansował do półfinału
  • 100 m st. dowolnym M - Kacper Majchrzak zajął 18. miejsce (48,87) i nie awansował do półfinału (zabrakło mu 0,1 s)
  • 200 m st. zmiennym M - Dawid Szwedzki zajął 28. miejsce (2.02,14) i odpadł
  • 200 m st. motylkowym K - Polki nie startowały
  • 4x100 m st. zmiennym, sztafeta mieszana - Polacy (Alicja Tchórz, Jan Kałusowski, Konrad Czerniak, Katarzyna Wasick) zajęli 11. miejsce (3.48,21) i nie awansowali do finału; sztafeta uzyskała natomiast kwalifikację na IO w Tokio 2020

Sesja finałowa:

  • 800 m st. dowolnym M (finał)
    1. Gregorio Paltrinieri (Włochy) 7.39.27 - rekord Europy
    2. Henrik Christiansen (Norwegia) 7.41,28
    3. David Aubry (Francja) 7.42,08

  • 200 m st. motylkowym M (finał)
    1. Kristof Milak (Węgry) 1.50,73 - rekord świata
    2. Daiya Seto (Japonia) 1.53,86
    3. Chad Le Clos (RPA) 1.54,15

  • 200 m st. dowolnym K (finał)
    1. Federica Pellegrini (Włochy) 1.54,22
    2. Ariarne Titmus (Australia) 1.54,66
    3. Sarah Sjoestroem (Szwecja) 1.54,78

  • 50 m st. klasycznym M (finał)
    1. Adam Peaty (Wielka Brytania) 26,06
    2. Felipie Lima (Brazylia) 26,66
    3. Joao Gomes Junior (Brazylia) 26,69

  • 4x100 m st. zmiennym - sztafeta mieszana (finał)
    1. Australia (Mitch Larkin, Matthew Wilson, Emma McKeon, Cate Campbell) 3.39,08
    2. USA 3.39,10
    3. Wielka Brytania 3.40,68

  • 500 m st. grzbietowym K (półfinał) - Alicja Tchórz uzyskała 15. czas (28,18) i nie awansowała do finału
  • 100 m st. dowolnym M (półfinał)
  • 50 m st. klasycznym M (półfinał)
  • 200 m st. motylkowym K (półfinał)
  • 200 m. st. zmiennym M (półfinał)

WYNIKI MŚ GWANGJU 2019 - 23 lipca (wtorek)

Sesja eliminacyjna:

  • 50 m st. klasycznym M - Jan Kałusowski zajął 39. miejsce (28,26) i nie awansował do półfinału
  • 200 m st. dowolnym K - Aleksandra Polańska zajęła 21. miejsce (2.00.34) i nie awansowała
  • 200 m st. motylkowym M - Jan Świtkowski uzyskał 21. czas (1.57,58) i nie awansował do półfinału
  • 800 m st. dowolnym M - Wojciech Wojdak był 13. (7.50,64) i nie awansował do finału

Sesja finałowa:

  • 200 m st. dowolnym M (finał)
    1. Sun Yang (Chiny) 1.44,93
    2. Katsushiro Matsumoto (Japonia) 1.45,22
    3. Martin Maliutin (Rosja) 1.45,63
    3. Duncan Scott (Wielka Brytania) 1.45,63

  • 1500 m st. dowolnym K (finał)
    1. Simona Quadarella (Wochy) 15.40,89
    2. Sarah Kohler (Niemcy) 15.48,83
    3. Wang Jianjiahe (Chiny) 1.51,00

  • 100 m st. grzbietowym K (finał)
    1. Kylie Masse (Kanada) 58,60
    2. Minna Atherton (Australia) 58,85
    3. Olivia Smoliga (USA) 58,91

  • 100 m st. grzbietowym M (finał)
    1. Xu Jiayu (Chiny) 52,43
    2. Jewgienij Ryłow (Rosja) 52,67
    3. Mitchell Larkin (Australia) 52,77

  • 100 m st. klasycznym K (finał)
    1. Lilly King (USA) 1.04,93
    2. Julija Jefimowa (Rosja) 1.05,49
    3. Martina Carraro (Włochy) 1.06,36

  • 50 m st. klasycznym M (półfinał)
  • 200 m st. dowolnym K (półfinał)
  • 200 m st. motylkowym M (półfinał)

Pływackie MŚ 2019 - 22 lipca (poniedziałek)

Sesja eliminacyjna:

  • 100 m st. grzbietowym K - Alicja Tchórz w eliminacjach zajęła 21. miejsce (1.01,08) i nie awansowała do półfinału
  • 100 m st. grzbietowym M - Radosław Kawęcki zajął 27. lokatę (54,76) i nie awansował do półfinału
  • 100 m st. klasycznym K - Weronika Hallmann uplasowała się na 30. pozycji (1.09,72) i nie awansowała do półfinału
  • 200 m st. dowolnym M - Kacper Majchrzak zajął 23. miejsce (1.48,05) i nie awansował do półfinału
  • 1500 m st. dowolnym K - Polki nie startują

Sesja finałowa:

  • 100 m st. klasycznym M (finał)
    1. Adam Peaty (Wielka Brytania) 57,14
    2. James Wilby (Wielka Brytania) 58,46
    3. Yan Zibei (Chiny) 58,63

  • 100 m st. motylkowym K (finał)
    1. Margaret MacNeil (Kanada) 55,83
    2. Sarah Sjoestroem (Szwecja) 56,22
    3. Emma McKeon (Australia) 56,61

  • 50 m st. motylkowym M (finał)
    1. Caeleb Dressel (USA) 22,35 - rekord MŚ
    2. Oleg Kostin (Rosja) 22,70
    3. Nicholas Santos (Brazylia) 22,79

  • 200 m st. zmiennym K (finał)
    1. Katinka Hosszu (Węgry) 2.07,53
    2. Ye Shiwen (Chiny) 2.08,60
    3. Sydney Pickrem (Kanada) 2.08,70

  • 100 m st. grzbietowym M (półfinał)
  • 100 m st. klasycznym K (półfinał)
  • 100 m st. grzbietowym K (półfinał)
  • 200 m st. dowolnym M (półfinał)

Gwangju 2019 wyniki - 21 lipca (niedziela)

Sesja eliminacyjna:

  • 200 m st. zmiennym K - Aleksandra Knop zajęła 29. miejsce (2.20,18) i odpadła
  • 100 m st. motylkowym K - Paulina Nogaj zajęła 27. miejsce (59,82) i odpadła
  • 400 m st. dowolnym K - Polki nie startowały
  • 50 m st. motylkowym M - Konrad Czerniak zajął 16. miejsce (26,63) i awansował do półfinału
  • 400 m st. dowolnym M - Wojciech Wojdak zajął 14. miejsce (3.48,81) i nie awansował do finału
  • 100 m st. klasycznym M - Jan Kałusowski uzyskał 34. czas (1.01,49) i odpadł
  • 4x100 m st. dowolnym K - Polki (Katarzyna Wasick, Alicja Trzórz, Dominika Kossakowska, Aleksandra Polańska) zajęły 12. miejsce (3.41,01) i nie awansowały do finału; uzyskął jednak kwalifikację olimpijską
  • 4x100 m st. dowolnym M - polska sztafeta (Kacper Majchrzak, Przemysław Gawrysiak, Jan Hołub, Jakub Kraska) zajęła 12. miejsce (3.14,78) i nie awansowała do finału; uzyskała za to kwalifikację olimpijską

Sesja finałowa:

  • 400 m st. dowolnym M (finał)
    1. Sun Yang (Chiny) 3.42,44
    2. Mack Horton (Australia) 3.43,17
    3. Gabrielle Detti (Włochy) 3.43,23

  • 4x100 m st. dowolnym M (finał)
    1. USA 3.09,06 rek. MŚ (Caeleb Dressel, Blake Pieroni, Zach Apple, Nathan Adrian
    2. Rosja 3.09,97
    3. Australia 3.11,22

  • 4x100 m st. dowolnym K (finał)
    1. Australia 3.30,21 rek. MŚ (Bronte Campbell, Brianna Thorssell, Emma McKeon, Cate Campbell)
    2. USA 3.31,02
    3. Kanada 3.31,78

  • 400 m st. dowolnym K (finał)
    1. Ariarne Titmus (Australia) 3.58,76
    2. Katie Ledecky (USA) 3.59,97
    3. Leah Smith (USA) 4.01,29

  • 50 m st. motylkowym M (półfinał) - Konrad Czerniak uzyskał 12. wynik (23,36), do awansu zabrakło mu 0,15 s
  • 100 m st. motylkowym (półfinał)
  • 100 m st. klasycznym M (półfinał)
  • 200 m st. zmiennym K (półfinał)

Sportowy24.pl w Małopolsce

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata w pływaniu Gwangju 2019. Wyniki i program MŚ, skład reprezentacji Polski (28.07) - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3