Mistrzostwo Mogilan

(PAN)
Piłka nożna. Prowadzona przez Wojciecha Puskarczyka drużyna juniorów młodszych LKS Mogilany została mistrzem Podokręgu Myślenice.

Finałowy turniej rozegrano w hali sportowej w Dobczycach, a wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

W finale Mogilany zremisowały z Dalinem II Myślenice 1:1, wygrywając w rzutach karnych 3:2. Trzecie miejsce zajęła Raba Dobczyce, która po morderczym konkursie rzutów karnych (11:10, w regulaminowym czasie gry było 2:2) pokonała Beskid Tokarnia. Kolejne miejsca zajęli: Dalin Myślenice, Orzeł Nowa Wieś, Orzeł Myślenice i Pcimianka.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Konrada Najdera ze zwycięskiej drużyny, królem strzelców został jego klubowy kolega Marcin Prusak, natomiast najlepszym zawodnikiem finałów wybrano Mateusza Ziemianina z Raby Dobczyce.
W finałowej gali puchary, dyplomy oraz nagrody wręczali zawodnikom działacze myślenickiego Podokręgu: prezes Stefan Socha, a także Czesław Ulman, Edward Żądło i Józef Dudzik. Obecny był również zastępca burmistrza Dobczyc Paweł Machnicki.

Zimowe mistrzostwa młodzieżowe dobiegają końca. Za tydzień w hali widowiskowo-sportowej rozegrany zostanie finał w kategorii trampkarzy, później do rywalizacji staną juniorzy starsi.