Mistrzostwo Trójki

PAN
PIŁKA NOŻNA. W minioną sobotę w Wiśniowej rozegrano finał mistrzostw Podokręgu Myślenice w kategorii trampkarzy. Wygrała Trójka Myślenice.

To drugi tytuł wywalczony przez ten klub w tym sezonie zimowym. Zespół Trójki pokonał w finale Mogilany 6-3, a w eliminacjach rozbił Orzeł Myślenice 9-0 oraz pokonał Cyrhlę Krzczonów 3-0 i Topór Tenczyn 3-1.

W meczu o trzecie miejsce Beskid Tokarnia pokonał Topór Tenczyn 1-0, piąte miejsce zajęło Grodzisko Raciechowice po zwycięstwie nad Cyrhlą Krzczonów 2-1, a stawkę finałową zamknęły zespoły Rudnika i Orła Myślenice.

W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn, które najpierw przez dwa tygodnie rozgrywały mecze eliminacyjne w hali sportowej w Stróży. Organizatorami zawodów byli Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Myślenice oraz Urząd Gminy w Wiśniowej. - Turniej stał na wysokim poziomie, było sporo niespodzianek, jak odpadnięcie Dalinu Myślenice, Karpat Siepraw czy Raby Dobczyce w grach eliminacyjnych. Dziękuję za pomoc wójtowi gminy Wiśniowa Wiesławowi Stelmachowi, który osobiście nagradzał medalami najlepsze zespoły - mówi wiceprezes Podokręgu Myślenice Czesław Ulman.

W najbliższy weekend rozpoczną się mistrzostwa w kategorii juniorów młodszych. Eliminacje rozegrane zostaną w hali sportowej w Wiśniowej, a finał w nowej hali sportowej w Dobczycach. Jako ostatni do rywalizacji o zimowe mistrzostwo Małopolski przystąpią później juniorzy starsi. W tej kategorii wystartować ma także około 20 klubów.