Mistrzostwo Wieliczki

JOL
Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej. Dziewczęta i chłopcy startowali w odrębnych grupach. Biegano na dystansach 1,2 km, 1,5 km, 2 km oraz 3 km.

Małopolskie Biegi Przełajowe

Około 70 uczniów z dziewięciu małopolskich placówek kształcenia specjalnego uczestniczyło w VI Wiosennych Małopolskich Biegach Przełajowych, które wczoraj odbywały się w wielickim Parku Mickiewicza. Zawody były kwalifikacjami do mistrzostw Polski drużyn ze specjalistycznych ośrodków.

Po zsumowaniu wyników dziewcząt i chłopców młodszych okazało się, że najszybciej biegali uczniowie Zespołu Szkół im. brata Alojzego Kosiby. Wieliczanie pojadą wiec na mistrzostwa Polski, które 22 kwietnia odbywać się będą w Ostrzeszowie.
_-Wogólnopolskiej rywalizacji uczestniczyliśmy też wroku ubiegłym. Zdobrym skutkiem: nasi zawodnicy uplasowali się wpierwszej idrugiej dziesiątce, adrużynowo Małopolska wywalczyła wtedy piąte miejsce wkraju -___opowiadała wczoraj Beata Markowska, nauczycielka w wielickim ZS, organizatorka zawodów.
Wieliczanie uplasowali się wysoko także w klasyfikacji indywidualnej. W grupie dziewcząt młodszych drugie miejsce zajęła Paulina Zając, a czwarte Elżbieta Kowal (obie pojadą do Ostrzeszowa).
Zwycięzcy otrzymali wczoraj puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zawodnicy - upominki.
Głównym sponsorem VI Wiosennych Małopolskich Biegów Przełajowych był Bogdan Zarzyczny z Sierczy. Organizatorów zawodów wspomogła także wielicka firma "WiP".