Mistrzowie nadal walczą o medal

(PAN)
Ekstraklasa futsalu. Mistrzowie Polski z Krakowa pokonali Clearex Chorzów i i są nadal w grze o medal mistrzostw Polski.

Wisła Krakbet Kraków – Clearex Chorzów 3:2 (3:1)

1:0 Lebiedziński, 2:0 Douglas 6, 2:1 Lutecki 13, 3:1 Vakhula 18, 3:2 Łopuch 27.

Wisła: Dworzecki – Korczyński, Lebiedziń­s­ki, Budniak, Morawski, Douglas, Vakhula, Zastawnik, Jonczyk, Czech, Wojciechowski.

Krakowianie dobrze rozpoczęli mecz. W 1 minucie groźnie strzelił Morawski, ale na posterunku był bramkarz Cleareksu. Morawski gola nie zdobył, ale wkrótce zapisał na swym koncie asystę, idealnie podając do Lebiedzińskiego.

Efektowna była bramka Douglasa, który podcinką umieścił piłkę pod poprzeczką. Trzecią bramkę dla Wisły wypracował były gracz chorzowskiego klubu Wojciechowski, po którego strzale piłkę odbił bramkarz, a Vakhula popisał się skuteczną dobitką.

W drugiej połowie spotkania było trochę nerwowo na boisku, ale Wisła sięgnęła po komplet punktów.

W innych meczach: Remedium Pyskowice – Jasna Gliwice 2:4, Red Devils Chojnice – GKS Tychy 6:0, Rekord Bielsko-Biała – AZS UŚ Katowice 5:2, AZS UG Gdańsk – Pogoń Szczecin 8:7.

1. Rekord 19 45 73–37

2. Pogoń 19 41 75–52

3. Wisła Krakbet 19 39 94–52

4. Gatta 18 39 60–43

5. Jasna 19 29 67–64

6. Clearex 19 27 58–64

7. AZS Gdańsk 19 25 56–60

8. Red Devils 19 23 58–60