Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mistrzowie rękodzieła na Rynku

AN
Były okolicznościowe przemówienia oficjalnych gości (wojewody krakowskiego Ryszarda Masłowskiego) i kierownictwa Fundacji Cepelia, był hejnał krakowski grany z estrady w Rynku równocześnie z trębaczem z wieży, Olek Kobyliński namówił swoją gitarę, aby odezwała się głosem dzwonu Zygmunta. Potem estradą zawładnęły zespoły, a płytą Rynku twórcy ludowi oraz spółki i spółdzielnie cepeliowskie.

XXV Targi Sztuki Ludowej

   (INF. WŁ.) Na rozpalonym słońcem krakowskim Rynku wczoraj w południe zainaugurowano jubileuszowe, XXV Targi Sztuki Ludowej. Otworzył je - zgodnie z tradycją - sygnał grany na trombitach przez Andrzeja Haniaczyka, jego syna Janusza i chłopców z zespołu Małe Podhale, którzy tym razem zastąpili Andrzejowych wnuków.

   Wczoraj na Rynku grały, śpiewały i tańczyły dzieci z Małego Podhala, spiski zespół z Jurgowa i krakowski z Łysej Góry. W ponad 100 kramach i stoiskach rozlokowało się
65 mistrzów i mistrzyń tradycyjnego rękodzieła ludowego od snycerki po koronki oraz "Cepeliowskie" firmy z całej Polski. W kramach - malowana porcelana opolska i koronki z Bobowej, białostockie wyploty ze słomy i krakowskie gobeliny. Długo by wymieniać, a to dopiero początek...
   Przed estradą, ulokowaną, jak zawsze, od strony ul. Brackiej stoi skarbonka, do której można wrzucać pieniądze na pomoc dla poszkodowanych przez powódź mieszkańców Makowa Podhalańskiego. Także na rzecz ofiar powodzi zostanie zlicytowane podczas Targów ponad 100 prac ofiarowanych przez twórców ludowych.
   (AN)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski