Mistrzowie świata bezlitośni dla Polaków

Jacek Żukowski
Piotr Wyszomirski był najlepszy w polskim zespole
Piotr Wyszomirski był najlepszy w polskim zespole Fot. Karolina Misztal
Meczem z Francją Polacy zainaugurowali występy w 4-dniowym turnieju Golden League w Danii…

W turnieju grają w nim same potęgi. „Trójkolorowi” to aktualni mistrzowie świata, Norwegia to wicemistrz, a gospodarze są mistrzami olimpijskimi.
Trener Piotr Przybecki powołał samych najlepszych zawodników, jacy obecnie są. Reprezentacja jest w trakcie przebudowy – nie ma już m.in. braci Krzysztofa i Marcina Lijewskich, Michała i Bartosza Jureckich, Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala.

- Chcemy wykorzystać ten turniej jak najlepiej, bo to najwyższa światowa półka – stwierdził trener naszej kadry. - Zespół jest w przebudowie.

Z faworyzowanym rywalem nie miał szans. Choć „Biało-czerwoni” zaczęli obiecująco od 1:0 po golu Michała Daszka z karnego, ale w 3 min był już remis – 1:1. Nasi reprezentanci prowadzili jeszcze 3:1 w 5 min. Po 17 min był remis 5:5. W tym czasie Francuzi zmarnowali aż trzy rzuty karne. Niebawem jednak „Trójkolorowi” złapali właściwy rytm i zaczęli „odjeżdżać”, wygrywając 8:5 po 21 min i 10:5 w 23 min. Następnie było 12:8, a w samej końcówce rywale zdobyli dwa gole, ostatniego w tej połowie do pustej bramki.

Po przerwie Francuzi uszczelnili obronę, trudno im było rzucić bramkę. W 42 min mecz był rozstrzygnięty, prowadzili wówczas 20:10. Potem przeciwnicy sukcesywnie powiększali przewagę, która sięgnęła
Najjaśniejszą postacią w naszym zespole był Wyszomirski, który obronił aż cztery rzuty karme.

W piątek dzień przerwy, w sobotę ekipę trenera Przybeckiego czeka konfrontacja z Danią, zaś w niedzielę z Norwegią.

Francja – Polska 29:15 (14:8)
Bramki: Lenne 5, Nahi 5, Dipanda 4, Remili 3, N’Guessan 3, Fabregas 2, Mem 2, Accambray 1, Lagarde 1, Porte 1, Guigou 1, Sorhaindo 1 - Moryto 3, Syprzak 2, Chrapkowski 2, M. Gębala 2, Przybylski 2, Daszek 1, Paczkowski 1, Łangowski 1, Krajewski 1.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE

Materiał oryginalny: Mistrzowie świata bezlitośni dla Polaków - Gazeta Krakowska