Mistrzowie zaczęli od zwycięstwa

Paweł Panuś
Piłka nożna. Rozpoczął się nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów. Tytułu mistrza Polski broni Wisła Kraków, a srebrnego medalu Cracovia.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Wąsikowski 64, 2:0 Wąsikowski 68, 2:1 Gajko 73, 3:1 Marszalik 75, 3:2 Mystkowski 81.

Wisła: Bies – Dziubas, Zając (50 Mlostek), Kujawa, Janur – Chlebowski, Mordec (67 Skrzypek), Kociołek (90 Rogóż), Marszalik – Wąsikowski, Handzlik (76 Michniak).

Z mistrzowskiej drużyny „Białej Gwiazdy” wystąpiło wczoraj tylko kilku graczy i widać było wyraźnie, że zespół Dariusza Marca musi się ze zobą zgrać, aby stworzyć monolit.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, a o jego wyniku zadecydowały większe indywidualne możliwości czołowych graczy Wisły. W 64 min Wąsi­kow­ski oddał bardzo ładny strzał z około 20 metrów lokując piłkę pod poprzeczką. Po chwili Marszalik ograł dwóch rywali i idealnie obsłużył Wąsiko-wskiego, który dopełnił formalności. Ta dwójka graczy wyróżniała się przez cały mecz.

Marszalik do asysty dołożył też gola, kiedy mocnym i precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Jagiellonii. Wisła miała jeszcze dwie wyborne okazje, ale ich nie wykorzystała. Goście w całym meczu stworzyli trzy okazje i zdobyli dwie bramki.

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski – Cracovia 1:2 (1:0)

Bramki dla Cracovii: Szewczyk 47, 60.

Cracovia: Wilk – Mielcarek, Najduch, Studnicki, Slowiak – Czubaj, Jeż, Szymczak (46 Szewczyk) – Surma (70 Woźniak), Pawlusiński (60 Więcławek), Leśniak (88 Wiechecki).

W I połowie dominowali krakowianie, którzy wypracowali sobie cztery dogodne sytuacje, ale ich nie wykorzystali. Tuż przed gwizdkiem na przerwę gospodarze wyszli na prowadzenie. W II połowie Paweł Zegarek wpuścił na boisko Szewczyka i ten w ciągu kwadransa zapewnił „Pasom” 3 punkty. (PAN)

W innych meczach: Legia Warszawa – GKS Bełchatów 3:0, Korona Kielce – Stal Rzeszów 1:1, Olimpia Elbląg – Stal Mielec 1:0, ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 3:2, ŁKS Łomża – Stomil Olsztyn 0:3, Motor Lublin – Wisła Puławy 3:1.

1. Legia 1 3 3–0