Mistrzowie zgarnęli czek

mzZaktualizowano
Aktualni mistrzowie Polski, gracze Szarotki Nowy Targ, zwyciężyli w rozegranym w weekend w Białymstoku międzynarodowym turnieju "Super 10 Open". Dzięki tej wygranej do klubowej kasy trafiło 300 euro. Turniej zorganizowano z okazji 10-lecia powstania klubu Luxolar Gródek. Rywalizowano w kategorii kobiet i mężczyzn, a mecze rozgrywano na jednej z dwóch halach Uniwersytetu Białostockiego. Nowotarżanie w drodze po główne trofeum najpierw wygrali cztery mecze grupowe, a następnie w wielkim finale ograli 4-2 MUKS Zielonkę. - Potraktowaliśmy ten turniej bardzo rekreacyjnie. Pojechaliśmy w bardzo wąskim i w dodatku eksperymentalnym składzie. Turniej zaczęliśmy od potyczki z drużyną z Białegostoku. Wyszliśmy na to spotkanie praktycznie prosto z samochodów po męczącej 9-godzinnej podróży. To odbiło się na naszej grze, która pozostawiała wiele do życzenia. Wygraliśmy 5-0, ale powinniśmy znacznie wyżej. W drugim pojedynku przeciwko Zielonce po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0-1. Po przerwie już inicjatywa należała zdecydowanie do nas, a udokumentowaliśmy to trzema bramkami. Mecz z Suwałkami także z początku nie układał się po naszej myśli. Rywale szybko zdobyli dwa gole. W kolejnych minutach podkręciliśmy jednak tempo i przeciwnicy byli bezradni. W finale ponownie przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Zielonki. W naszych szeregach zabrakło już Spyry, który złapał kontuzję, a w dodatku już na samym początku karę 10 minut złapał Kasperek. Podobnie jak w meczu grupowym, to rywale zdobyli pierwsi gola i potem jeszcze przez kilka minut grali w liczebnej przewadze. Udało się nam to osłabienie wybronić i kiedy już graliśmy w komplecie w kilka minut zdobyliśmy trzy bramki i emocje w finale już się skończyły - zrelacjonował kapitan Szarotki Lesław Ossowski.

UNIHOKEJ. Wygrana Szarotki na zakończenie sezonu

Wyniki grupowe: Szarotka - Floorbeer Białystok 5-0; Szarotka - MUKS Zielonka 3-1; Szarotka Orły Suwałki 9-5; Szarotka - Rigas Lauvas 5-2.
Finał: Szarotka - MUKS Zielonka 4-2, bramki: Ossowski, Kwak, Augustyn, Ligas.
Szarotka: Karaś - Ligas, Wojtak, Kasperek, Chlebda, Ossowski, Spyra, Budzoń, Augustyn, Kwak.