Jerzy Zaborski
V liga piłkarska: MKS Trzebinia - KS Chełmek 1:1. Na zdjęciu: Łukasz Skrzypek (z piłką), autor gola dla MKS, w pojedynku z Grzegorzem Kantkiem (Chełmek). Jerzy Zaborski
W derbach zachodniej Małopolski V ligi piłkarskiej, MKS Trzebinia podzielił się punktami na własnym boisku z Chełmkiem. Remis nie zadowolił nikogo. Był to pojedynek ekip, które wiosną pożegnały się z czwartą ligą. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zdjęcia z meczu MKS Trzebinia - KS Chełmek

Przed przerwą niewiele ciekawego działo się na boisku. Ahmed Arfa skiksował na 5 metrze, a Piotr Radwański minimalnie niecelnie główkował.

Z kolei wśród gości, minutę przed przerwą, Grzegorz Kantek uderzył nad poprzeczkę.

Tuż po przerwie, wprowadzony na boisko Łukasz Skrzypek, strzałem w bliższy róg, dał gospodarzom prowadzenie.

Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo. Po szarży lewą stroną Kamila Majki, i ostrym zagraniu wzdłuż bramki, wracający Antoni Olek tak niefortunnie przeciął lot piłki, że wpakował ją do własnej bramki.

W końcówce zakotłowało się na przedpolu bramkowym gości, ale – mimo kilku prób – nikomu w miejscowych nie udało się wepchnąć piłki do siatki.

- W futbolu nie zawsze zespół prowadzący grę wygrywa spotkanie i tak właśnie było w derbach przeciwko Chełmkowi. Mieliśmy kilka wybornych okazji do przechylenia szali na swoją korzyść, ale ich zmarnowanie zrzucam jeszcze na brak zgrania zespołu, w którym pojawiła się grupa nowych zawodników – ocenił Wojciech Skrzypek, trener trzebinian.

- Remis wywalczony na trudnym terenie jest sprawiedliwy, a Trzebinia jest przecież głównym faworytem rozgrywek. My mamy zupełnie inne cele, które chcę wraz z zespołem zrealizować. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Chłopcy dobrze i - co najważniejsze - spójnie realizowali zadania wyznaczone przed meczem. Szanujemy punkt i spokojnie przygotowujemy się do kolejnego meczu – stwierdził Piotr Pierścionek, trener Chełmka.

MKS Trzebinia – KS CHEŁMEK 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Skrzypek 59, 1:1 Olek 60 samob.

MKS Trzebinia: Wróbel – Sieczko, Olek, Radwański (72 Martyniak), Sz. Kurek (46 Kusiak) – Sochacki (46 Kamionka), Grzyb (46 Skrzypek), Koźlik, Gałka – Zybiński, Arfa (68 Pająk).

KS CHEŁMEK: Lewandowski – Bloch (72 Sidło), Kantek, Nowak, Celmer – Pędrys (57 Piątek), Wierzba, Tomko, Knap – Tomko, Majka.

Sędziował: Marcin Mróz (Olkusz). Żółte kartki: Koźlik (dwie), Olek, Radwański, Pająk – Nowak, Bloch, Piątek. Czerwona kartka: Koźlik (90+1) Widzów: 150.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0