Młoda Ekstraklasa: czwarta z kolei porażka "Pasów"

Wisła - Piast. W akcji Krzysztof Mączyński. FOT. MICHAŁ KLAG
Wisła Kraków - Piast Gliwice 1-0 (0-0)

1-0 Brud 54.
Sędziował Łukasz Bartosik z Krakowa. Żółte kartki: Rajfur, Janik - Cetera, Drobionka. Widzów 100.
Wisła: Kurto (46 Cebanu) - Krasnodębski, Rajfur, Darda, Cygal (72 Jania) - Jeleń, Varga (46 Brud), Cantoro (90 Kozieł), Mączyński, Janik - Beto (46 Niedzielan).
Niewiele było emocji, Wisła przeważała przez całe spotkanie. Krakowianie zdominowali środek pola. Gorzej było z wykończeniem akcji. Przed przerwą najlepszą okazję miał Beto, ale w 33 min nie potrafił pokonać Budzicha z ok. 7 m. Dwie minuty wcześniej groźnie strzelał Jeleń. Jego uderzenie bramkarz Piasta wybił na róg. Po przerwie dobrą okazję miał Brud, ale jego strzał z bliska odbił nogami Budzich. W kolejnej sytuacji Brud był już skuteczny i po prostopadłym podaniu Cantoro trafił do bramki strzałem z ok. 16 m, tuż przy słupku. Później wiślacy kontrolowali wynik. (TYM)
Polonia Warszawa - Cracovia 2-0 (1-0)
1-0 Kępa 18, 2-0 Kępa 85.
Żółte kartki: Zembrowski, Fridrich, Feciuch - Moskała, Łuczak, Kozieł. Widzów 100.
Cracovia: Szwiec - Kozieł, Urbański, Uszalewski, Łuczak - Puciłowski (68 Wilk), Baliga (73 Grzesiak), P. Sacha, Moskała (88 Pieniądz) - Tatara, Dudzic.
Młodzieżowcy Cracovii przegrali czwarte spotkanie z rzędu. W sobotę w Warszawie przeważali przez niemal cały mecz, ale nie przełożyło się to na wynik końcowy. Szwankowała skuteczność, z kolei w drużynie "Czarnych Koszul" dobry dzień miał Łukasz Kępa, strzelec obu bramek. Pierwszego gola zdobył po prostopadłym podaniu Biernackiego, kiedy to znalazł się sam na sam ze Szwiecem. W 85 min Kępa zdecydował się na zaskakujący strzał z ok. 40 merów, czym zaskoczył nieco wysuniętego przed bramkę Szwieca. "Pasy" miały wiele dobrych okazji, ale świetnie spisywał się w bramce Polonii Nerek, który do przerwy wyłapał mocne uderzenia Moskały i Tatary, a w drugiej odsłonie nie dał się pokonać Tatarze strzelajcemu z 8 metrów. (as)
W innych meczach: Śląsk - Arka 1-1, ŁKS - Legia 0-2, Polonia Bytom - Bełchatów 3-3, Odra - Jagiellonia 3-0, Ruch - Lech 1-2. Dziś Lechia - Górnik.