Młode zawodniczki z Bochni są w finale

(PAN)
Koszykówka. Przez trzy dni w Bochni rozgrywany był półfinałowy turniej mistrzostw Polski młodziczek U-14. Wygrał go MKS MOS Ślęza Wrocław przed MOSiR-em Bochnia. Obie drużyny awansowały do turnieju finałowego.

Gospodynie rozpoczęły turniej od zwycięstwa z Eneą AZS Poznań 70:50. O wygranej zadecydowała świetna postawa podopiecznych Krzysztofa Kierońskiego i Michała Sumary w czwartej kwarcie, którą bochnianki wygrały 26:11. Liderką gospodyń była Sara Marczyk, która zdobyła 20 punktów.

W sobotę miejscowe zmierzyły się z najlepszą ekipą turnieju - Ślęzą Wrocław. Drugą kwartę bochnianki przegrały 7:20, a cały mecz 48:67, choć Sara Marczyk znów rzuciła 20 punktów.

Wczoraj MOSiR Bochnia musiał pokonać Pro-Basket Kutno, by być pewnym zajęcia drugiego miejsce w tabeli. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 17:11, w kolejnych gospodynie zagrały koncertowo i wygrały 61:48 awansując do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.

W zespole z Bochni grały: Sara Marczyk, Gabriela Czekaj, Zuzanna Dziadoń, Emanuela Lekka, Agnieszka Krawiec, Emilia Gołas, Zuzanna Kierońska, Magdalena Wojs, Aleksandra Podsiadło, Weronika Wilk, Magdalena Mazurek oraz Anna Gnutek.