Młody mężczyzna utonął nocą w zalewie w Kryspinowie. To...

Młody mężczyzna utonął nocą w zalewie w Kryspinowie. To druga ofiara wody w ciągu tygodnia

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Młody mężczyzna utonął nocą w zalewie w Kryspinowie. To druga ofiara wody w ciągu tygodnia
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. JRG 4 Kraków

Nocą z piątku na sobotę (27/28 lipca) doszło do tragicznej sytuacji nad zalewem w Kryspinowie. Utonął 27 letni mężczyzna pochodzący z Małopolski. Młody mężczyzna poszedł się kąpać i nie wypłynął.
Grupa znajomych zorganizowała sobie imprezę nad zalewem. - Około godziny 3 w nocy otrzymaliśmy informację, że 27-latek poszedł się kapać i już nie wypłynął - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Działo się to nad zalewem w części leżącej na terenie Cholerzyna. Tuż po godzinie 3 do akcji ratunkowej zostali wezwani strażacy. W akcji brali udział strażacy z OSP Kryspinów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ratownicy z wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego przeszukali linię brzegową i lustro wody.

Zwodowano łódź z OSP Kryspinów oraz łódź WOPR i przeprowadzono kontrolę powierzchni zbiornika wodnego. Na miejsce przybył również oficer operacyjny oraz grupa wodno-nurkowa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie.

Jak informują ratownicy na swoim facebooku dostali krótką informację: "Osoba zaginęła pod powierzchnią wody". Zastęp ratownicy z łodzią natychmiast wyjechał na pomoc.

Nurek z tej jednostki został wprowadzony pod wodę, w miejscu wskazanym przez świadków zdarzenia. Przeszukiwał dno zalewu. Po około 15 minutach poszukiwań 27-latek został znaleziony na głębokości około 5 metrów.

Po wyciągnięciu na powierzchnię ofiara tego zdarzenia została przekazana ratownikom medycznym. Wówczas rozpoczęła się akcja reanimacyjna, ale nie udało się uratować młodego mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon.Przybliżony czas od zatonięcia do wyłowienia tego człowieka to półtorej godziny. Po zakończeniu akcji ratowniczej - miejsce zdarzenia przekazano policji.

To już druga ofiara wody nad zalewem w tym tygodniu. W minioną niedzielę 22 lipca utopił się w tym zalewie 55-letni mężczyzna. Tam również w akcji uczestniczyli nurkowie z JRG nr 4 Kraków.ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Letnie upały - jak reagować w razie udaru słonecznego?

Źródło: vivi24

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
(*)

yaro5000 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

R.I.P.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo