Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi bez ambicji?

Redakcja
Marta Tworzewska i Marcin Mucha - organizatorzy Spotkania Mediów Studenckich w studiu Radia Frycz Fot. Grzegorz Łyko
Marta Tworzewska i Marcin Mucha - organizatorzy Spotkania Mediów Studenckich w studiu Radia Frycz Fot. Grzegorz Łyko
Podobno studenci nie są pracowici. Nie uczą się, nie szkolą, czekają na wymarzoną pracę, która w ich mniemaniu ma im spaść z nieba. Ci z uczelni niepublicznych robią jeszcze mniej. Podobno.

Marta Tworzewska i Marcin Mucha - organizatorzy Spotkania Mediów Studenckich w studiu Radia Frycz Fot. Grzegorz Łyko

24-26 kwietnia - II Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich

Pracujący na zasadach non-profit w Studenckim Radiu Frycz (działającym przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego) po raz kolejny przygotowali nie lada wydarzenie dla początkujących dziennikarzy. Konferencja "Spotkanie Mediów Studenckich" powstała z inicjatywy Eweliny Dziuby, Pawła Polańskiego, Marty Tworzewskiej i Kasi Słowik. Nad całością projektu czuwał redaktor naczelny radia, Marcin Mucha. Dlaczego zdecydowali się na takie przedsięwzięcie?

- W zeszłym roku byliśmy gośćmi na podobnej konferencji w Koszalinie. Po powrocie postanowiliśmy zorganizować coś analogicznego w Krakowie. Tak zaczęliśmy przygotowywać zeszłoroczną konferencję. Wszystko działo się trochę na wariackich papierach, mimo to spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem uczestników i prelegentów, od których dostawaliśmy podziękowania z deklaracjami uczestnictwa w kolejnej edycji. Musieliśmy im to umożliwić - mówi Kasia Słowik. Marta Tworzewska dodaje: - Organizacja konferencji daje nam doświadczenie i pozwala zaznaczyć, że coś takiego jak Radio Frycz istnieje. Niektórzy słyszeli o organizowanym przez nas Spotkaniu Mediów Studenckich, ale nie o radiu, które jest jego motorem napędowym. To możliwość promocji i pozyskania kolejnych słuchaczy. Oczywiście chodzi też o konfrontację z ludźmi w naszym wieku, którzy, jak my, studiują i tworzą studenckie media. Redakcje są różne, ale to tylko podnosi rangę wydarzenia i tych kontaktów. Miło jest też integrować środowisko studenckie.

Ponad setka uczestniczących w poprzednim spotkaniu ludzi to debiutujący radiowcy, redaktorzy i telewizyjni prezenterzy, którzy postanowili maksymalnie wykorzystać czas studiów. Nie tylko studiując na kierunkach nie związanych z mediami, ale także pracując nad warsztatem w studenckich rozgłośniach i wydawnictwach.

Tegoroczna, odbywająca się od 24 do 26 kwietnia, edycja to dla nich kolejna okazja do zbierania zawodowych doświadczeń. W programie przewidziano spotkania ze znanymi ludźmi mediów - Marcinem Mellerem, Janiną Paradowską i Piotrem Mucharskim - oraz zajęcia praktyczne prowadzone przez uznanych specjalistów.

Kiedy dla uczestników przyjdzie czas odbierania dyplomów i szukania pracy w świecie gazet i kamer, nikt nie będzie mógł im zarzucić, że nie wiedzą, jak należy trzymać mikrofon. Będą już mieli to, co najważniejsze w każdym CV: doświadczenie.

Czas rejestracji na tegoroczną edycję minął 8 kwietnia. Tym, którzy nie zdążyli na zapisy, pozostaje czekać na kolejną odsłonę i w tym czasie wciąż pisać, nagrywać i edytować. Umiejętności raz zdobytych nikt później nie odbierze. A tego, skąd biorą się zapaleńcy gotowi pracować w ramach wolontariatu w organizacjach studenckich, ci, którzy wymyślili stereotyp o leniwym studencie, pewnie nie będą umieli wytłumaczyć.

Beata Buc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski