Mlodzi judocy Wisły Kraków na trzecim miejscu w Pucharze Polski

Jerzy Filipiuk
Sekcja judo Wisły Kraków
Trzy złote medale i jeden brązowy zdobyli judocy Wisły Kraków podczas otwartego Pucharu Polski, który odbył się w Bytomiu.

Ekipa „Białej Gwiazdy" dorzuciła do tego trzy piąte lokaty. W klasyfikacji punktowej zajęła trzecie miejsce w gronie 72 klubów (startowało 324 zawodników i zawodniczek).

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Paulina Szlachta w kat. 44 kg, Aleksandra Bień w kat. 70 kg i Bartosz Karaś w kat. 60 kg. Po brązowy krążek sięgnęła Nikola Szlachta w kat. 40 kg.

Piąte lokaty zajęli inni wiślacy: Paweł Tylek w kat. 50 kg, Sławomir Skocz w kat. 60 kg i Jakub Korgol w kat. 73 kg. Także na piątym miejscu sklasyfikowany został Kerim Ouerfelli (MKS CM Jordan Kraków).

Puchar Polski był zarazem Memoriałem im. Józefa Wiśniewskiego, byłego trenera i prezesa Czarnych Bytom oraz prezesa Śląskiego i Polskiego Związku Judo. Józef Wiśniewski zmarł 14 stycznia 2014 roku.