Młodzi piłkarze Wisły Kraków najlepsi w X Memoriale Michała...

Młodzi piłkarze Wisły Kraków najlepsi w X Memoriale Michała Bobera i Michała Jeziora

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Fragment meczu finałowego Wisły Kraków z Cracovią
1/23
przejdź do galerii

Fragment meczu finałowego Wisły Kraków z Cracovią ©Anna Kaczmarz

Piłka nożna. Wisła Kraków wygrała X Memoriał Michała Bobera i Michała Jeziora, który odbył się w hali Com-Com Zone w Nowej Hucie.
Juniorzy Hutnika Kraków zginęli 26 stycznia 2008 roku w wypadku samochodowym, gdy wracali z 18. urodzin dwóch innych piłkarzy swojego klubu. „Bobik” i „Jezik” grali w pomocy i ataku, byli utalentowanymi juniorami starszymi, ten drugi miał za sobą debiut w III lidze.

W turnieju, zorganizowanym jak zwykle przez Fundację Pamięci Michała Bobera i Michała Jeziora (pielęgnuje pamięć zmarłych piłkarzy i pomaga m.in. młodym sportowcom), wzięło udział osiem drużyn: siedem z Krakowa oraz jedna z Katowic.

Najpierw grano w dwóch grupach. W jednym z najciekawszych meczów Nowy Hutnik 2010 pokonał Akademię Piłkarską Młodą Gieksę 2:1 (bramki dla niego strzelili Sebastian Rozkrut i Sebastian Zdebski), choć gola stracił już w 40 sekundzie gry.

W finale Wisła wygrała z MKS Cracovia SSA 2:0 po trafieniach Franciszka Wróblewskiego (został wybrany najlepszym graczem turnieju) i Dawida Malika.

„Biała Gwiazda” pokonała wcześniej AS Progres 3:0, Garbarnię 3:0 i SMS Kraków 8:0. To, że nie straciła ani jednego gola, jest zasługą m.in. Kacpra Loranca, uznanego za najlepszego bramkarza imprezy. Indywidualną nagrodę otrzymał także wiślacki pomocnik Filip Handzlik.

Wyniki. Mecz o pierwsze miejsce: Wisła Kraków – MKS Cracovia SSA 2:0, spotkanie o trzecie miejsce: AS Progres Kraków – Nowy Hutnik 2010 3:2. Końcowa kolejność: 1. Wisła Kraków, 2. MKS Cracovia SSA, 3. AS Progres, 4. Nowy Hutnik 2010, 5. Garbarnia Kraków, 6. MKS Krakus, 7. Akademia Piłkarska Młoda Gieksa, 8. MKS SMS Kraków.

10 transmisji z Igrzysk w Pjongczangu, których nie możesz przegapić!Magazyn Sportowy24 na Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu

Więcej wideo na Youtube Sportowy24 - zasubskrybuj i nie przegap!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo