MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi, serdeczni, skuteczni

KAR
Po rocznej przerwie do Myślenic powraca Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Po tym, jak dwa lata temu radni powiatowi podjęli decyzję o zaprzestaniu finansowania Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego, która była organizatorem powiatowych eliminacji konkursu, zostały one zawieszone.

W tym roku pieczę nad eliminacjami konkursu przejął Urząd Miasta i Gminy Myślenice, dzięki czemu powiat myślenicki będzie miał swego reprezentanta w finale ogólnopolskim.

Podsumowanie gminnych eliminacji konkursu "Ośmiu Wspaniałych" odbyło się w sali lustrzanej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, a przybyli na nie licznie uczniowie szkół, do których uczęszczają tegoroczni laureaci konkursu. Wśród przybyłych znaleźli się także i sami laureaci oraz osoby wyróżnione, które nie zostały zakwalifikowane do tytułowej ósemki, jednak ich zasługi na polu działalności społecznej znalazły uznanie konkursowego jury.
W gronie laureatów znaleźli się: Agata Orlik zamieszkała w Skrzynce (gmina Dobczyce) uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Myślenicach; Kinga Czepiel z Myślenic, uczennica Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach; Beata Bujas z Myślenic, uczennica Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach; Renata Górni z Lubnia, uczennica Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach; Zuzanna Saczka z Czechówki (gmina Siepraw), uczennica Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach; Maciej Ulman z Myślenic, uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach; Krystian Stopka z Jasienicy, uczeń Gimnazjum im. Księcia kard. Adama Stefana Sapiehy w Bysinie oraz Paulina Stalska z Myślenic, uczennica Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach. Kolejne trzy osoby otrzymały wyróżnienie i byli to: Patrycja Szyszko i Agnieszka Dziekan z I LO w Myślenicach oraz Łukasz Jasek z Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach.
Sylwetki laureatów prezentujące ich działalność wolontariacką, a potwierdzające ich zaangażowanie i oddanie sprawie przedstawili Teresa Biela, pedagog szkolny z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach i Tadeusz Jarząbek, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Z każdej z nich wyłaniała się postać młodego, ale bardzo dojrzałego i wrażliwego na krzywdę innych, człowieka, co najważniejsze nie pozostającego obojętnym. Każda z tych osób angażuje się w prace społeczne, czy to poprzez aktywną działalność w ruchu oazowym, szkolnych "Klubach Ośmiu", Maltańskiej Służbie Medycznej, a nawet Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wielu swój wolny czas przeznacza na pomoc podopiecznym Domów Opieki Społecznej oraz pacjentom Oddziałów: Dziecięcego i Pielęgnacyjno-Opiekuńczego szpitala powiatowego. Dopełnieniem charakterystyki laureatów mogą z całą pewnością stać się słowa poety, które przypominał przy okazji składanie im gratulacji Jarosław Szlachetka, jeden z członków jury: "Bo nie jest światło, by pod korcem stało, Ani sól ziemi do przypraw kuchennych, Bo piękno na to jest, by zachwycało...".
Podczas ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się 20-21 kwietnia w Warszawie, gminę Myślenice reprezentowała będzie 19-letnia Paulina Stalska.
Tekst i fot. (KAR)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski