Młodzicy na podium Pucharu Polski

PAN
W Międzyzdrojach odbył się Puchar Polski młodzików w szachach do lat 8.

Szachy

W zawodach wzięło udział 82 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 60 minut na partię na zawodnika. Z województwa małopolskiego wystartowało pięciu zawodników z klubów: z Olkusza, Chrzanowa oraz Wieliczki. Duży sukces odnieśli Wojciech Golenia z MKS MOS Wieliczka oraz Honorata Kucharska z UKS przy SP8 Chrzanów. Oboje zajęli 3. miejsca w swoich grupach i wywalczyli brązowe medale. Dodatkowo Golenia zdobył III kategorię szachową. Trenerem Wojciecha Goleni jest Andrzej Irlik, a zawodnik w ostatnich miesiącach spisuje się doskonale w każdym turnieju.