Młodzież wygrała

GM
Ogromną przepaść między drużynami widać było na parkiecie zwłaszcza w pierwszym i ostatnim secie. Przez cały mecz trener MKS Henryk Włodarczyk eksperymentował w wyjściowym składzie. W sobotę na parkiecie w ogóle nie pojawił się Szymon Kostecki, pozostali podstawowi zawodnicy również mało grali. Już w pierwszym secie na boisko wyszli juniorzy: zaledwie 16-letni Jan Włodarczyk oraz niewiele starsi Krzysztof Stysło i Radosław Bogacz. Od początku grał także Janusz Guzdek. Młodzi andrychowianie nie zawiedli. Wprawdzie w drugim i trzecim secie siatkarze z Poręby trochę ich postraszyli, ale nie na tyle, by zwycięstwo MKS było zagrożone. - Młodzież dopiero uczy się siatkówki, ale mogliśmy sobie na to pozwolić z takim przeciwnikiem. Podobać się mógł Janusz Guzdekm - mówi Kazimierz Stysło, kierownik zespołu MKS.

MKS Andrychów II lidze siatkarzy

Siatkarze MKS Andrychów tydzień temu zapewnili sobie 2. miejsce przed play-off dlatego trener Henryk Włodarczyk mecz przeciwko outsiderowi rozgrywek, MKS Porębą, potraktował szkoleniowo, dając szansę zawodnikom, którzy w ostatnich miesiącach rzadziej występowali na parkiecie. MKS w młodzieżowym składzie wygrał 3-1 (25-14, 25-23, 20-25, 25-13).
   I runda play-off rozegrana zostanie w połowie lutego. Andrychowianie zagrają o awans. Ich pierwszym rywalem będzie Politechnika Śląska Gliwice. W rundzie zasadniczej MKS dwukrotnie pokonał ten zespół (3-2, 3-1). Na razie w Andrychowie nie chcą oceniać szans przed pierwszymi meczami.