Młodzież z Galicji najlepsza w Polsce

(ART)
Pływanie. Zimowe mistrzostwa Polski 15-latków, które odbyły się w Gorzowie Wlkp., były bardzo udane dla SMS Galicji. Klub z Krakowa triumfował w klasyfikacji medalowej.

Efekt startów krakowian na 25-metrowej pływalni to 10 medali, w tym 6 złotych, srebrny i 3 brązowe. Drugi w tym zestawieniu BUKS Warszawa miał o połowę mniejszy dorobek (5 złotych krążków). Z kolei w punktacji drużynowej nasza ekipa uplasowała się na 2. pozycji, za Śląskiem Wrocław.

W SMS Galicji wyróżnił się Marcin Goraj, który miał udział w zdobyciu 6 krążków. Pięć z nich - 4 złote i srebrny - wywalczył w indywidualnych konkurencjach, wygrywając na: 100 m stylem grzbietowym (z czasem 56,56 s), 50 m (25,70) i 100 m (55,96) motylkowym, a także 100 m zmiennym (58,89); był również 2. na 200 m grzbietowym. Ponadto wraz z kolegami: Karolem Batko, Sebastianem Dudzikiem i Łukaszem Woźniakiem triumfowali w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym (4.01,56 min).

Cztery krążki wywalczyły dziewczęta z SMS Galicji, także sięgając po tytuł mistrzowski. Laura Pogorzelska, Karolina Cholewa, Karolina Śmietana i Magdalena Serafin okazały się najszybsze w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym (4.25,91). Indywidualnie dwukrotnie trzecia (na 100 i 200 m stylem grzbietowym) była Pogorzelska, kolejny brązowy medal dorzuciła Cholewa (na 200 m klasycznym).

Blisko podium były również reprezentantki Korony Kraków. Daria Nita płynęła w aż pięciu finałach, zajęła 4. lokaty na 200 i 400 m stylem dowolnym. Najlepszy wynik Natalii Stępińskiej to 5. miejsce w tej pierwszej konkurencji.

Brąz dla Wieliczki
Czternastolatkowie swój zimowy czempionat mieli w Olsztynie. Z pływaków klubów z Krakowa i okolic brązowy medal w tej imprezie na 100 m motylkowym zdobyła Katarzyna Peciak (Solne Miasto Wieliczka).