"Młoty" zatłukły lidera

FIL
Obie drużyny długo grały nieskutecznie. Okazje dla WHU mieli Etherington, Harewood i Zamora, a dla MU - Rooney, Giggs oraz po dwa razy Saha i C. Ronaldo. W końcu "młoty" - po ponad... sześciu godzinach bez zdobycia gola - trafiły do siatki. Kwadrans przed końcem meczu Sheringham zagrał między nogami Vidica do Harewooda, ten wycofał piłkę do Reo-Cokera, który z bliska pokonał van der Sara.

Anglia: Wygrana Liverpoolu, remis Arsenalu

Sensacją 18. kolejki Premiership była wyjazdowa porażka lidera tabeli Manchesteru United z West Ham United 0-1.

Broniąca tytułu Chelsea w dramatycznym meczu wygrała na boisku Evertonu 3-2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale goście tyleż razy doprowadzili do remisu. W końcówce meczu Drogba popisał się pięknym strzałem z 25 metrów, pokonując Howarda.
Liverpool wygrał na boisku Charlton 3-0.**Goście uzyskali prowadzenie już w 3 min po strzale Alonso z rzutu karnego podyktowanego za faul Traore na Pennancie. W 22 min mogło być 1-1: Reina obronił strzał Reida, a dobitka z bliska Hreidarssona była niecelna. W ostatnim kwadransie I połowy na bramkę gospodarzy strzelali Kuyt, Riise i Bellamy. Z kolei w pierwszym kwadransie po przerwie uderzali Alonso, Gerrard i Kuyt (ten ostatni trafił w słupek). Finisz gości był skuteczny. Celnie strzelili Bellamy (z podania Finnana) i Gerrard (po zgraniu piłki głową przez Croucha).
Arsenal zremisował u siebie z Portsmouth 2-2. W I połowie golkiper gości Jenas obronił dwa strzały van Persiego i jeden Fabregasa, a Lehmann strzał Johnsona. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym Taylora piłka muśnięta głową przez Thompsona odbiła się od słupka i stojący na 5. metrze Pamarot głową wpakował ją do siatki. Po zmianie stron Taylor podwyższył wynik strzałem z 20 metrów. Gospodarze wyrównali w ciągu 2 minut: najpierw po centrze Walcotta celnie strzelił Adebayor, a potem znowu po zagraniu Walcotta do bramki trafił Silva.

Arsenal -**Portsmouth**2-2 (0-1), Adebayor 58, Silva 60 - Pamarot 45+1, Taylor 47; Charlton -**Liverpool**0-3 (0-1), Alonso 3 karny, Bellamy 81, Gerrard 88; Newcastle -**Watford**2-2-1 (0-0), Martins 49 i 85 - Bouazza 57; Reading -**Blackburn**1-2 (1-0), Harper 41 - McCarthy 64, Bentley 84; Wigan -**Sheffield United**0-1 (0-1), Hulse 45+3; Aston Villa -**Bolton 0-1 (0-0), Speed 75 karny; West Ham United -**Manchester United**1-0 (0-0), Reo-Coker 75; Manchester City -**Tottenham**1-2 (0-2), Barton 64 - Davenport 16, Huddlestone 24; Everton -**Chelsea**2-3 (1-0), **Arteta 38 karny, Yobo 64 - Howard 49 samob., Lampard 81, Drogba 87. Dziś: Fulham - Middlesbrough.