MMKS Podhale Nowy Targ. Ostatni sprawdzian

(MZ)
Hokej. Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ dzisiejszym meczem we własnej hali (początek godzina 18) ze słowacką drużyną ze Spiskiej Nowej Wsi zakończą serię spotkań sparingowych. Już w niedzielę rusza bowiem Polska Hokej Liga.

„Szarotki” na inaugurację sezonu zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Z tym zespołem nowotarżanie w okresie przygotowawczym spotykali się dwukrotnie. Po przegranej 2:5 na lodowisko sosnowiczan, we własnej hali wzięli rewanż i wygrali 6:4.

W wykonaniu podopiecznych Marka Ziętary to spotkanie miało dwa oblicza. Po 40 minutach prowadzili oni już 6:1. W ostatnich 20 minutach nieco jednak zatarli dobre wrażenie, przegrywając tę część spotkania 0:3. – _Jeden głupi błąd i sosnowiczanie dostali wiatr w żagle. Nie wiem co się stało w trzeciej tercji, czy to rozprężenie, czy coś innego. Nie ma co się przejmować, bo to tylko sparing. Ważne, żeby w meczach ligowych wyeliminować takie błędy _– przyznał Bartłomiej Neupauer, autor jednego z goli dla „Szarotek” w tym spotkaniu.

Bardziej do serca postawę zespołu w ostatniej tercji wziął sobie trener Ziętara: – Trochę „przeczesałem” głowy zawodnikom za takie podejście. Po dwóch fajnych tercjach, w trzeciej wkradło się rozluźnienie w nasze szeregi. Wynik 6:1 zadziałał na wyobraźnię. Czasem się zdarza, że wpadną bramki „z niczego”, jak w tym przypadku. Mecz zrobił się szarpany. W lidze musimy takich sytuacji unikać. Niemniej mecz mieliśmy pod __kontrolą.

W obu meczach z Zagłębiem „Szarotki” zagrały w mocno osłabionym składzie, bez kilku kontuzjowanych zawodników i trójki kadrowiczów.