Mniej indeksów

MWK
(INF. WŁ.) Większość krakowskich uczelni ustaliła już limity przyjęć na studia dzienne w przyszłym roku akademickim. Uczelnie techniczne - Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska - przyjmą prawdopodobnie o kilkaset studentów mniej niż w zeszłym roku. Planowanej liczby indeksów do wzięcia nie podaje jeszcze tylko Akademia Muzyczna.

Limity miejsc w krakowskich uczelniach

   UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI ustalił limit miejsc jako jedna z pierwszych krakowskich uczelni. Na wszystkich wydziałach UJ - łącznie z Collegium Medicum - studia dzienne w przyszłym roku akademickim rozpocznie 7 108 osób. Najwięcej indeksów - 1 127 - przygotował Wydział Filologiczny; m.in. 355 osób rozpocznie studia na polonistyce, 80 na germanistyce, a 60 na anglistyce.
   760 studentów w systemie dziennym przyjmie w tym roku Collegium Medicum UJ. 260 osób rozpocznie studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii, 160 na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej, 340 kandydatów otrzyma indeksy Wydziału Ochrony Zdrowia.
   Aż 950 miejsc czeka na zainteresowanych nauką w systemie dziennym na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, 886 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, 800 na Studiach Międzynarodowych i Politycznych, 650 na Wydziale Prawa i Administracji, 515 na Wydziale Filozoficznym, 390 na Wydziale Chemii, 330 na Wydziale Historycznym, 90 na Wydziale Biotechnologii.
   AKADEMIA PEDAGOGICZNA przygotowała w tym roku 1 829 miejsc. Najwięcej osób - 250 - rozpocznie studia dzienne na kierunku matematyka z informatyką. Na popularnej politologii przygotowano 120 miejsc, na filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską - 90, na pedagogice i informatyce - po 60.
   AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA planuje przyjęcie na I rok studiów dziennych 4 400 osób. Tegoroczny limit jest o ponad 300 miejsc mniejszy niż w ubiegłym roku. Najwięcej indeksów - 610 - przygotował Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki; na popularnej informatyce będzie prawdopodobnie studiować 120 osób, na elektronice i telekomunikacji - 190.
   POLITECHNIKA KRAKOWSKA przyjmie w tym roku 2 179 osób - 2 077 na studia magisterskie i 102 na zawodowe inżynierskie. W ubiegłym roku limit był nieco większy - na studiach dziennych zarezerwowano wówczas 2 710 miejsc. Najwięcej indeksów przygotował Wydział Mechaniczny (524, rok temu - 750) oraz Wydział Inżynierii Lądowej (462, w ubiegłym roku - 600), najmniej - Wydział Fizyki Technicznej i Modelowania Komputerowego (100, rok temu - 140). Popularna architektura przyjmie 155 osób (ubiegłoroczny limit wynosił 180 miejsc).
   AKADEMIA EKONOMICZNA planuje rozdanie około 1 600 indeksów na studia w systemie dziennym. W ubiegłym roku limit wynosił 1 410 miejsc, jednak przyjęto 1 600 osób. Limity na poszczególnych kierunkach będą prawdopodobnie analogiczne do ubiegłorocznych - na najpopularniejszych stosunkach międzynarodowych (gdzie w ubiegłym roku startowało 1 300 kandydatów) studia rozpocznie około 240 studentów, na zarządzaniu i marketingu - około 400. Najmniej miejsc - po 60 - przewidziano na towaroznawstwie inżynierskim i gospodarce przestrzennej. Ostateczną decyzję Senat uczelni podejmie w połowie maja.
   AKADEMIA ROLNICZA planuje utrzymanie limitu miejsc na ubiegłorocznym poziomie. Studia dzienne w tej uczelni rozpocznie w tym roku około 1 700 osób. Liczba indeksów na najpopularniejszych kierunkach prawdopodobnie nie zmieni się; w ubiegłym roku na biotechnologii było 45 miejsc, na technologii żywności - 210, na leśnictwie - 150, na ochronie środowiska - 90, na zarządzaniu i marketingu - 120.
   AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO przyjmie 500 nowych studentów, którzy będą studiowali w systemie dziennym. Podobnie jak rok temu Wydział Wychowania Fizycznego przygotował 200 miejsc, Wydział Fizjoterapii - 100, a najpopularniejszy Wydział Turystyki i Rekreacji - 200 (w tym 75 na studiach uzupełniających magisterskich).
   PAPIESKA AKADEMIA TEOLOGICZNA zamierza rozdać 440 indeksów. Najwięcej miejsc (200) czeka na zainteresowanych Wydziałem Teologicznym. 65 miejsc przygotował Wydział Historii Kościoła, 45 - Wydział Filozoficzny.
   AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH planuje przyjęcie 119 osób na studia dzienne. Najwięcej miejsc (23) będzie w tym roku na Wydziale Malarstwa oraz na Wydziale Form Przemysłowych (22), Wydziale Grafiki (21) i Wydziale Architektury Wnętrz (21). Wydział Rzeźby przygotował 18 indeksów, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki - 14.
   PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA TEATRALNA przyjmie - podobnie jak w ubiegłym roku - 20 kandydatów na kierunek aktorstwo dramatyczne. Tylko 8 osób zostanie przyjętych na specjalność wokalno-estradową, natomiast po 4 na reżyserię teatralną i specjalność dramaturg teatru.
(MWK)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie