Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mobbing jest spiskiem

G
SPOŁECZEŃSTWO. Co piąty Polak twierdzi, że w ostatnich kilku latach był szykanowany przez przełożonego. Co dwudziesty twierdzi, że były to częste przypadki.

Z mobbingiem mamy najczęściej do czynienia w sektorze publicznym, np. w oświacie. Wśród przedsiębiorstw prywatnych najwięcej osób skarżących się na szykany pracuje w handlu.

Według ks. dr. Roberta Nęcka, specjalizującego się w teologii moralnej, "mobbing jest spiskiem, wymierzonym przeciwko kompetentnemu i uczciwemu pracownikowi, z różnych powodów niewygodnemu dla pracodawcy". - W parze z mobbingiem idą często molestowanie psychiczne i seksualne. Inaczej mówiąc, mobbing jest zdegenerowaną i patologiczną formą konfliktu, przejawiającą się w dręczeniu, grożeniu, wymuszaniu wbrew prawu i molestowaniu ludzi - powiedział nam ks. Nęcek. Jest on organizatorem ogólnopolskiej konferencji odbywającej się pod hasłem: "Mobbing w białych rękawiczkach", która wczoraj rozpoczęła się w Krakowie. Biorą w niej udział prawnicy, psychologowie, politycy, a także przedstawiciele świata biznesu. W gronie referentów są m.in.: prof. Bohdan Wasilewski z Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie, prof. Zbigniew Nęcki z UJ, ks. prof. Jan Orzeszyna z UPJPII, Krystyna Kmiecik z NSZZ Solidarność.

(G)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski