Mocni beniaminkowie

W grupie wschodniej kobiet zwycięstwem zainaugurował rozgrywki inny beniaminek Zelmer Rzeszów, przegrały zespoły Siarki i Gamratu Jasło. Muszynianka pauzowała, podobnie jak siatkarze Okocimskiego Brzesko.

II liga siatkarek

Rozpoczęły się rozgrywki II ligi siatkówki. Debiutujące w grupie zachodniej II ligi siatkarki Dalinu Myślenice w wyjazdowym meczu pokonały Olimpię Jawor 3-1.
 Gr. zachodnia: OLIMPIA JAWOR - DALIN MYŚLENICE 1-3 (25-17, 22-25, 11-25, 23-25).
 Dalin: K. Kosek, Chuchro, Piechota, Gil, A. Kosek, Barbaszewska oraz Pardyak, Plebanek.
 8-godzinna podróż myśleniczanek do Jawora mocno dała się im we znaki. Najlepiej świadczył o tym przebieg pierwszego seta. - Popełnialiśmy dużo błędów w przyjęciu, niemal nie funkcjonował nasz blok, w dodatku zbyt łatwo zagrywaliśmy - relacjonuje trener Dalinu Jerzy Bicz. - Tymczasem rywalki występują ze sobą od kilku lat, ich wielkim atutem jest więc zgranie, ambitnie walczą w polu, dobrze się bronią i dość pewnie wygrały pierwszego seta. Zdecydowałem się po nim zmienić przeziębioną Martę Chuchro na Ewę Pardyak, to była dobra zmiana. Poprawiła się nasza zagrywka i przyjęcie, dzięki temu mogliśmy wyprowadzać ataki. Egzekutorkami były Łucja Barbaszewska i Iwona Piechota, swoje zagrała Ania Kosek.
 Kolejne sety myśleniczanki zapisywały więc na własne konto. - Nawet trzeci - wydawałoby się po wyniku wyrównany - set przebiegał pod naszą kontrolą - mówi trener Bicz. - Prowadziliśmy w nim 18-12, Olimpia zbliżyła się jeszcze na 19-17, potem nawet 23-22, ale ostatnie słowo należało do nas. Dobrą grą wyróżniały się Pardyak, Piechota, w ataku Barbaszewska. Renata Gil zagrała na rozegraniu poprawnie, ale myślę, że stać ją na więcej.
 Za tydzień w lidze Dalin gra w Kozach z innym beniaminkiem - Orłem, który pewnie wygrał swój pierwszy mecz z AZS Przylesie Koszalin, a już w najbliższą środę 27 września w półfinale Pucharu Polski myśleniczanki spotkają się we własnej hali o godz. 18 z zespołem serii A I ligi Pałacem Bydgoszcz.
 Pozostałe wyniki: SMS II Sosnowiec - Polonia Świdnica 0-3 (-11, -14, -14), OPP Kołobrzeg - Cafe Prima Chodzież 1-3 (11, -18, -20, -20), Gaudia Trzebnica - ŁKS Łódź 3-0 (23, 21, 21), Orzeł Kozy - AZS Przylesie Koszalin 3-0 (13, 11, 17), pazuowała Częstochowianka.
 Gr. wschodnia: Legionovia - Siarka Tarnobrzeg 3-1 (17, 11, -17, 9), AZS UNCS PTS Lublin - AZS Radomka 0-3 (-15, -14, -25), Zelmer Rzeszów - AZS AWF Warszawa 3-0 (16, 22, 21), MOS Gamrat Jasło - Skra II Warszawa 0-3 (-12, -17 -19). Pauzowała Muszynianka.