Mocni w Małopolsce

ŻUK
Łucznictwo. W Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się mistrzostwa Małopolski, w których nieźle spisali się zawodnicy Płaszowianki.

Krakowianie dominowali w kategorii seniorów, którą całkowicie zdominowali, zajmując całe podium. Wygrał Mirosław Przygoda przed Rafałem Cichym-Choroniewskim i Zbigniewem Austynem. Juniorzy startowali w tej samej kategorii. - Nie ma zbyt wielu zawodników, stąd łączenie kategorii - mówi trener krakowian Ryszard Pacura.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Bartłomiej Wójcik, a Wojciech Badura był trzeci. Z kolei Patrycja Chabrzycka zajęła drugą lokatę wśród juniorek młodszych.

Nie startował Dariusz Biela, który w tym samym czasie występował we Lwowie w zawodach "Złota jesień". - W kwalifikacjach, które odbywały się na czterech dystansach - strzelanie na 30, 50, 70 i 90 metrów uzyskał bardzo dobry wynik, 1200 punktów - mówi szkoleniowiec. - Potem jednak odpadł w pojedynkach pucharowych. Drużynowo jako reprezentacja Polski zajęliśmy czwarte miejsce.

Przed łucznikami Płaszo-wianki, którzy musieli bronić honoru Krakowa, jeszcze mistrzostwa Polski. Odbędą się one za tydzień.
- Nie wiem jeszcze, czy pojedziemy na tę imprezę - mówi Pacura. - Jednak poziom krajowy jest o wiele wyższy. Nie wiem, czy nasi chłopcy by sobie poradzili.

A w sobotę Płaszowianka będzie organizatorem dużej imprezy dla dzieci i młodzików, to Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika na którym wystąpi 250 dzieci z całej Polski, m.in. mistrzowie kraju w tych kategoriach wiekowych.