Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem...

Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem [ZDJĘCIA]

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem [ZDJĘCIA]
1/35
przejdź do galerii

©FOT. EWA TYRPA oraz GMINNY OŚRODEK KULTURY

Odpowiedni dobór ról i strojów, dobre wykonane zwłaszcza starszych grup, ale za mało starych pastorałek. Tak ocenili jurorzy występy dzieci w XV Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych „O Złoty Róg Turonia”.
Zobacz galerię
Zgłosiły się do niego tylko trzy grupy z: Niepublicznego Przedszkola Montessori „Dzieci Świata” z widowiskiem „Boże Narodzenie po krakowsku”, grupa kolędnicza „Hej kolęda, kolęda” z Przedszkola Samorządowego „ISKIERKA”, uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej w Bukowie w widowisku „Jasełkowa łezka - humoreszka”.

- Niezwykle cenne jest to, że z tak małymi dziećmi udało się przygotować widowiska. Młodsze czasem wymagały podpowiedzi, starsze przedszkolaki i uczniowie pamiętali teksty. W ogóle role i stroje, na przykład krakowskie były dobrze dobrane – podsumował przegląd Marek Harbaczewski, znany folklorysta. Pochwalił grupę z SP z Bukowa za to zabawne przedstawienie z udziałem mysz i kota.

- Był widoczny charakter tych postaci - dodał juror. Podkreślał ogromny trud włożony przez nauczycieli, bezinteresownie przygotowującymi dzieci po zajęciach w przedszkolach i szkołach. Zachęcał ich do przygotowywanie mniejszych form jasełkowych, gdyby mieli zrezygnować z udziału w przeglądach.

Oceniający z nim występy Daniel Kübler, też regionalista, podpowiedział uczestnikom, by przygotowując przedstawienia, uwzględnili w nim stare, nieznane pastorałki.

Jurorzy nie przyznali konkretnych miejsc i postanowili nagrodzić wszystkie grupy uczestniczące w przeglądzie.

- To dzieci w różnym wieku i z występami w różnej kategorii. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jbyło przyznanie im jednakowych nagród. Są one niespodzianką, która zostanie ogłoszona podczas ferii – zapowiedziała Martyna Strączek, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, który już zapowiedział przyszłoroczny przegląd.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo