Mogilany, Świątniki Górne. Uznanie dla policjantów za...

Mogilany, Świątniki Górne. Uznanie dla policjantów za tropienie wandali

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Mogilany, Świątniki Górne. Uznanie dla policjantów za tropienie wandali
1/5
przejdź do galerii

©Fot. KPP Kraków

Gmina wyremontowała stadion sportowy w Mogilanach, a po kilku miesiącach został zniszczony przez wandali. Sytuacja oburzyła samorządowców i mieszkańców. Sprawcom wydawało im się, że są anonimowi i kara ich nie spotka. Ale po miesiącu policjanci zatrzymali stadionowych chuliganów.
Policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy zdewastowali 65 krzeseł na trybunach. Czuli się bezkarni przez kilka tygodni, aż w końcu zdziwili się, gdy przyszli po nich mundurowi z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych

Za skuteczne tropienie chuliganów i profesjonalne wykonanie swoich obowiązków służbowych dziękowali policjantom wójt Mogilan Piotr Piotrowski oraz sołtys wioski Mateusz Paszta.

Zwracali oni uwagę na sumienne poszukiwania sprawców przez czterech mundurowych z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych: mł. asp. Łukasza Dudzika, mł.asp. Pawła Chlebdę, sierż. Annę Gustab oraz sierż. Dawida Satwińskiego.

Samorządowcy odwiedzili funkcjonariuszy i w podziękowaniu przywieźli im drobne upominki od gminy i rady sołectwa. W spotkaniu udział wzięli również przełożeni wyróżnionych funkcjonariuszy: mł. insp. Dariusz Suwała, zastępca komendanta powiatowego policji w Krakowie, podinsp. Grzegorz Pazdan, komendant Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych oraz jego zastępca podkom. Wioletta Pardała.

Straty na mogilańskim stadionie nie były wielkie - oszacowano je na 5 tys. zł, jednakże przedstawiciele gminy Mogilany ubolewali, że obiekt po remoncie został zdewastowany.

Świątniccy mundurowi mocno zaangażowali się w poszukiwanie sprawców przez prawie miesiąc wnikliwie pracowali nad ta sprawą. Udało im się ustalić kim są sprawcy, zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów chuliganom.

Teraz za popełnione przestępstwo obu „amatorom stadionowych krzeseł” grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


FLESZ: Jak się zachować w czasie burzy?

Źródło: vivi24

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nauczka

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Sprawcy powinni sami naprawić szkody, a później przed stadionem przez tydzień stać przykuci łańcuchami przy pręgierzu z opisem co zrobili

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawa

tryton (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Brawo dla policji !!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo