Monika Żur z brązem mistrzostw Europy

(ART)
Medalistki wyścigu w kategorii do 23 lat, z prawej Monika Żur
Medalistki wyścigu w kategorii do 23 lat, z prawej Monika Żur Fot. facebook
Kolarstwo górskie. Znakomity wynik w mistrzostwach Europy uzyskała Monika Żur. Zawodniczka ze Skomielnej Białej (4F Scott Racing Team) we Włoszech zajęła 3. miejsce w wyścigu młodzieżowców (do 23 lat).

To życiowe osiągnięcie wychowanki Lubonia, trenującej od kilku lat pod okiem byłego trenera reprezentacji narodowej Andrzeja Piątka.

Żur kilkukrotnie bywała już w dziesiątkach dużych międzynarodowych imprez orliczek (m.in. 9. lokata w ME w poprzednim sezonie), ale na podium w zawodach tej rangi stanęła po raz pierwszy.

W wyścigu we włoskiej miejscowości Lamosano di Chies d’Alpago 22-latka przegrała tylko z dwoma Francuzkami. Do zwyciężczyni Perrine Clauzel straciła 2.34 min, a druga na mecie Margot Moschetti była szybsza o 52 s. Inna z polskich zawodniczek, Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator), zajęła 20. miejsce.

– Dziękuję trenerowi Andrzejowi Piątkowi za to, że chyba wierzył we mnie bardziej niż ja sama. Rodzinie i przyjaciołom za nieocenione wsparcie na dobre i na złe. Reprezentacji za doping i pomoc na __wyścigu – zaznaczyła Monika Żur na swoim profilu na Facebooku.