Montreal niegościnny

AS
Bez powodzenia grały "polskie" zespoły w NHL, NY Islanders z Mariuszem Czerkawskim przegrali w Montrealu z Canadiens 1-2, a Calgary Flames z Krzysztofem Oliwą ulegli w takim samym stosunku u siebie z St. Louis Blues.

NHL: Czerkawski i Oliwa przegrywają

Dla Czerkawskiego był to bardzo ważny, prestiżowy mecz. Przed rokiem grał w Montrealu, ale klub wysłał go do zespołu filialnego w niższej lidze. Nie był to jednak dobry występ Polaka, grał 13 minut, 3-krotnie strzelał na bramkę Theodore’a, ale bez bramkowego rezultatu. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom w III tercji Ryder, najlepszy strzelec wśród hokeistów grających pierwszy sezon w NHL.
   Bardzo dramatyczny był mecz w Calgary. Długo utrzymywał się remis, a decydujący gol padł na 4 minuty przed końcową syreną. Strzelił go Mellanby. Oliwa grał raptem 35 sekund, ale w tym czasie zdołał się pobić z Lowem, za co obaj otrzymali po 5 minut kary.
   Wyniki: Buffalo - Boston 2-6, Montreal - NY Islanders 2-1, Ottawa - Toronto 4-5 (po dogr.), New Jersey - Vancouver 0-4, Atlanta - Philadelphia 1-5, Nashville - Tampa Bay 2-5, Colorado - Detroit 2-3 (po dogr.), Calgary - St. Louis 1-2, San Jose - Phoenix 5-0. (AS)