MOSiR Bochnia - Siódemka Mysłowice. Liderzy są wciąż nie do zastąpienia

(KIER)
II liga piłkarzy ręcznych. Choć w zespole z Bochni długo grali zawodnicy rezerwowi, to gospodarze odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

MOSiR Bochnia - Siódemka Mysłowice 30:15( 12:11)

Bramki: Karwowski 7, Rogóż 4, Najuch 4, Bujak 3, Janas 3, Imiołek 2, Pach 2, Gabiga 1 Orzechowski 1, Zubik 1, Jewiarz 1, Dobrzański 1 - Mauer 5, Dębicz 3. Korczyk 3, Krzak 2, Andrzejczak 1, Gnyp 1.

Widzów: 200.

Trener gospodarzy Marcin Bożek desygnował do gry drugą siódemkę i jego zespół po kwadransie gry i golu Mauera przegrywał 5:8. Na parkiet powrócili więc podstawowi zawodnicy i szybko odrobili straty. W końcówce pierwszej połowy po bramkach Karwowskiego Najucha i Bujaka wypracowali przewagę jednego gola.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy. Przy stanie 20:14 w 42 minucie piętnastą bramkę dla Siódemki zdobył Mauer i był to ich ostatni gol. W ostatnich osiemnastu minutach gospodarze zdobyli dziesięć bramek nie tracąc żadnej. W końcówce trener znów dał szansę zmiennikom.

- Nie obawiałem się o __końcowy rezultat. Mogłem dać szansę wszystkim moim podopiecznym. Mieli okazję przekonać się ile czeka ich jeszcze pracy - powiedział Marcin Bożek.