Mourinho śpi spokojnie?

(FIL)
Anglia. Chelsea notuje najgorszy swój start od 37 lat. Z 17 spotkań we wszystkich rozgrywkach przegrała 9 (w lidze 6), ale Jose Mourinho nie martwi się o posadę.

A przynajmniej nie okazuje tego publicznie. Wręcz przeciwnie - mimo sobotniej porażki Chelsea u siebie z Liverpoolem 1:3, zachowuje się tak, jakby był pewny swej najbliższej przyszłości.

- Kibice nie są głupi. O co mam się martwić? - tak po meczu z „The Reds” skomentował fakt rozwieszenia na trybunach przez fanów „The Blues” transparentów z poparciem dla siebie.

Brytyjskie media różnią się w ocenie obecnej sytuacji „Mou”.

Według Sky Sports News, mimo sobotniej porażki Chelsea, władze klubu nie rozmawiały na temat ewentualnego zwolnienia portugalskiego menedżera.

Z kolei według „The Sun”, los Mourinho zależy od dwóch najbliższych spotkań - w środę u siebie z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów i w sobotę na wyjeździe ze Stoke City. Takie ultimatum miał mu postawić właściciel klubu Roman Abramowicz.

Media spekulują także na temat relacji między „Mou” a piłkarzami, które ponoć nie są najlepsze. Według BBC 5 Live, jeden z graczy miał wyznać, iż „wolałby dla niego (czyli Mourinho - przyp.) przegrać, niż wygrać”.

Mourinho wyznał, że decydujący moment meczu nastąpił w 66 minucie, gdy Lucas Leiva sfaulował Ramiresa, i mając już na koncie jedną żółtą kartkę, powinien zostać usunięty z boiska.

- Do pierwszej połowy były doliczone dwie minuty. My straciliśmy bramkę po upływie dwóch minut i 35 sekund - dodał.

Juergen Klopp zanotował pierwsze zwycięstwo w roli menedżera Liverpoolu. Po meczu promieniał: - Chelsea objęła prowadzenie, ale my pozostaliśmy w grze. Mieliśmy sytuacje, graliśmy swoją piłkę, krótkimi podaniami. W drugiej połowie strzeliliśmy dwie bramki. Oczywiście, mieliśmy trochę szczęścia, niemniej zasłużyliśmy na wygraną.

Łukasz Fabiański (Swansea) w meczu z Arsenalem wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał Laurent Koscielny, trafiając do siatki. Artur Boruc (Bournemouth) nie grał w meczu z Southampton.

Wyniki

Chelsea - Liverpool 1:3 (1:1), Ramires 4 - Coutinho 45+3 i 74, Benteke 83; Watford -West Ham 2:0 (1:0), Ighalo 39 i 48; Newcastle - Stoke 0:0; Manchester C. - Norwich 2:1 (0:0), Otamendi 67, Toure 89 k. - Jerome 83; Crystal Palace - Manchester U. 0:0; Swansea - Arsenal 0:3 (0:0), Giroud 49, Koscielny 68, Campbell 73; West Bromwich - Leicester 2:3 (1:0), Rondon 20, Lambert 84 k. - Mahrez 57 i 65, Vardy 77; Everton - Sunderland 6:2 (2:1); Kone 31, 62 i 76, Deulofeu 19, Coates 55 s., Lukaku 60 - Defoe 45+4, Fletcher 50; Southampton - Bournemouth 2:0 (2:0), Davis 31, Pelle 35. Dziś: Tottenham - Aston Villa.