MP kadetek w siatkówce. Elite Volley zwycięża po tie-breaku

Aleksander Gąciarz
W pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek w siatkówce zawodniczki Elite Volley Proszowice pokonały Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2 (16:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:6).

Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa mistrzyń Małopolski. Pierwsza partia toczyła się od początku do końca pod dyktando rywalek. Ostatnim momentem, w którym Małopolanki mogły liczyć na korzystny wynik było 14:17. Potem kilka punktów z rzędu zdobyły rywalki i pewnie wygrały.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Podopieczne Dariusza Pomykalskiego długimi fragmentami nieznacznie, ale jednak prowadziły. Było 18:16 gdy zawodniczki z Tomaszowa poprawiły swoją grę, odrobiły straty i końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Od tego momentu na parkiecie panowały jednak siatkarki z Małopolski. Jeszcze na początku trzeciej partii oba zespoły szły "łeb w łeb" (było 10:10), ale potem Elite Volley wygrał do 21, a czwartego seta do jeszcze bardziej wyraźniej, bo do 17.

Zdeprymowane takim obrotem sprawy rywalki nie były wstanie dotrzymać im kroku i w tie breaku zostały kompletnie rozbite. Przy zmianie stron przegrywały 2:8, a całego seta uległy 6:15.

Najlepszą zawodniczką meczu została uznana Patrycja Nowacka.

Teraz przed podopiecznymi Dariusza Pomykalskiego dwa mecze z zespołami z Warszawy: Ateną (w czwartek ) i Metrem (w piątek). W środowym spotkaniu tych zespołów Atena wygrała 3:1.

Elite Volley grał w składzie: Jesionek, Nowacka, Musiał, Kulig, Czyrniańska, Czekaj, Piekarz (libero) oraz Dragosz