MP kadetek w siatkówce. Horror tym razem bez happy endu

Aleksander Gąciarz
W drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek w Olecku, siatkarki Elite Volley przegrały z Ateną Warszawa 2:3 (20:25, 16:25, 25:17, 25:19, 10:15).

Mistrzynie Małopolski po raz kolejny zafundowały sobie i kibicom mały horror. Podobnie jak w środę, rozpoczęły mecz od porażek w dwóch pierwszych partiach. W obu przypadkach wszystko dobrze układało się do połowy setów. W pierwszym podopieczne Dariusza Pomykalskiego walczyły z rywalkami jak równy z równym do stanu 14:14, by następnie stracić cztery punkty z rzędu i ulec w końcówce.

W secie drugim doszło do niecodziennej sytuacji. Małopolanki prowadziły 16:12, by stracić 13 kolejnych punktów (!) i przegrać 25:16.

Taki scenariusz nie zdeprymował jednak zespołu, który podobnie jak w środowym meczu z Dargfilem zabrał się za odrabiania strat. W trzecim secie rolę się odwróciły, bo to Atena wygrywała 16:15, by kolejny fragment meczu przegrać 1:10.

Set czwarty toczył się już pod dyktando drużyny Dariusza Pomykalskiego. Zawodniczki o wiele lepiej radziły sobie z zagrywką rywalek, a znakomicie punktowała zwłaszcza Martyna Czyrniańska. W efekcie wygrana oznaczała tie break.

Tym razem jednak nie udało się przechylić losów meczu na swoją korzyść. To warszawianki lepiej zaczęły piątą partię i ani raz nie pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Ostatni remis można było zanotować przy stanie 3:3. Potem ekipa ze stolicy zdobyła przewagę i mogła kontrolować partię.

W piątek Elite Volley zagra ostatni mecz fazy grupowej z Metrem Warszawa.

W drugim meczu grupowym Dargfil Tomaszów Mazowiecki wygrał z Metrem Warszawa 3:1.