MŚ 2018. Michał Listkiewicz o postawie Japonii i Polski: To...

MŚ 2018. Michał Listkiewicz o postawie Japonii i Polski: To nie było sportowe zachowanie

(krzyk)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Michał Listkiewicz

Michał Listkiewicz ©Grzegorz Dembinski

MŚ 2018. - To nie było sportowe zachowanie, ale tego typu postawa nie jest sankcjonowana przepisami gry w piłkę nożną – powiedział w studiu TVP Sport były prezes PZPN Michał Listkiewicz o występie polskich i japońskich piłkarzy w ostatnich minutach meczu w Wołgogradzie. Spotkanie zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych 1:0. - To zakończenie jest oczywiście przykre, inicjatorami byli Japończycy. Ale też zbyt ostentacyjnie nasza drużyna pokazywała: Niech to się już skończy.
Michał Listkiewicz

Michał Listkiewicz ©Grzegorz Dembinski

Podobnego zdania jak Listkiewicz był siedzący w studio TVP Sport inny z ekspertów, były bramkarz Maciej Szczęsny. Na zniesmaczonego przebiegiem końcowych minut meczu Polska – Japonia wyglądał także Tomasz Frankowski.

Były napastnik Wisły Kraków dopytywał innych gości, czy uważają, że Polacy zaprezentowali równie niesportową postawę, co Japończycy. Ci drudzy, choć przegrywali, robili wszystko, by nie stracić drugiego gola, a nawet nie dostać żółtej kartki. Na mundialu przy równym bilansie punktów, różnicy bramek i liczbie strzelonych goli o miejscu w tabeli grupy decyduje bowiem klasyfikacja fair play. A w niej Japończycy byli nieco lepsi od Senegalu (cztery żółte kartki wobec sześciu rywali), który w tym samym czasie przegrywał z Kolumbią 0:1.

To że Japończycy nie atakowali to jedno, ale kompletnie przestali grać w piłkę także Polacy. W samej końcówce obie drużyny czekały na ostatni gwizdek sędziego. Adam Nawałka chciał jeszcze wprowadzić na boisko Jakuba Błaszczykowskiego, by zaliczył 101. mecz w kadrze, lecz nie mógł tego zrobić, gdyż Japończycy przetrzymywali piłkę i nie było żadnej przerwy w grze. By doprowadzić do zmiany, Kamil Grosicki usiadł na murawie, symulując kontuzję, ale arbiter po prostu zakończył ten, jak stwierdził sam „Grosik”, kabaret. A Listkiewicz dodał: - To było komiczne. Arbiter się nie zorientował i Kuba nie wszedł na boisko.MŚ 2018. Klasyfikacja strzelców mistrzostw świata 2018: Zobacz kompletne zestawienie [STRZELCY MŚ]MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ ROSJA 2018:WIDEO: BEDNAREK ratuje HONOR. Oceniamy piłkarzy po meczu Polska-Japonia

Źródło: vivi24, x-news

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo