MŚ 2018. Polska - Japonia. Po golu Bednarka zwyciężyliśmy...

MŚ 2018. Polska - Japonia. Po golu Bednarka zwyciężyliśmy 1:0! 28.06.2018 [ZDJĘCIA]

MŚ 2018. Polska - Japonia w Wołgogradzie ©Bartek Syta

MŚ 2018. Jan Bednarek zdobył pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski w meczu z Japonią! Kapitalne podanie zaserwował mu Rafał Kurzawa, który debiutuje na mundialu. To drugi gol naszej kadry na turnieju w Rosji, po bramce Grzegorza Krychowiaka w spotkaniu Senegalem. Zwyciężyliśmy z Japonią 1:0.
Zobacz galerię
To dopiero szósty występ Bednarka w reprezentacji, debiutował 4 września ubiegłego roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Kazachstanem. Następny mecz rozegrał dopiero w czerwcu tego roku, gdy kontuzji doznał Kamil Glik. Po występach z Chile i Litwą selekcjoner wystawił go w drugiej połowie meczu z Senegalem i od pierwszej minuty w spotkaniu z Kolumbią.

Mecz zaczął się od dwóch fatalnych zagrań obrońców. Najpierw Artur Jędrzejczyk zagrał do rywali w akcji ofensywnej, a następnie Jan Bednarek zrobił to samo pod własnym polem karnym. Upiekło się nam, bo rywale nie potrafili oddać celnego strzału. Ale celne strzały też były, Łukasz Fabiański w pierwszym kwadransie musiał dwukrotnie interweniować. Nie lepiej było w ofensywie, gdzie do najbardziej nieporadnych należał Kamil Grosicki. Pierwszy strzał oddał Kamil Glik – głową po rzucie rożnym.

Powrót Glika miał wzmocnić jednak przede wszystkim naszą defensywę, która kompletnie zawiodła w meczach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3). Za zdobywanie goli odpowiedzialni byli inni.

Wreszcie po pół godzinie gry Polacy przeprowadzili pierwszą płynną akcję zakończoną strzałem. Rafał Kurzawa przebiegł z piłką kilkanaście metrów, podał na prawo do Bartosza Bereszyńskiego, a ten zagrał na głowę Kamila Grosickiego. Po strzale pomocnika Hull Eiji Kawashima wybił futbolówkę z linii bramkowej. „Grosik” reklamował u sędziego, że padł gol, lecz mechanizm goal-line technology w takich sytuacjach rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Pierwsza bramka spotkania padła w 60 minucie. Strzelał Jan Bednarek. Kapitalne podanie zaserwował mu Rafał Kurzawa, który debiutuje na mundialu. To drugi gol naszej kadry na turnieju w Rosji, po bramce Grzegorza Krychowiaka w spotkaniu Senegalem. Prowadzimy z Japonią 1:0.

Po spotkaniu Polska - Japonia zapraszamy do naszego pomeczowego studia. Robert Zieliński i Mateusz Bosak mówią jak jest i podsumują udział Polaków w mistrzostwach.

MŚ 2018. Klasyfikacja strzelców mistrzostw świata 2018: Zobacz kompletne zestawienie [STRZELCY MŚ]