Krzysztof Kawa
MŚ 2018. Polska pokonała Japonię w meczu o honor
MŚ 2018. Polska pokonała Japonię w meczu o honor Bartek Syta
MŚ 2018. Adam Nawałka poprowadził reprezentację w roli selekcjonera po raz 50. Wszystko wskazuje na to, że zarazem ostatni. W Wołgogradzie Polska pokonała Japonię 1:0 (0:0) po golu Jana Bednarka w 60. minucie. Do 1/8 finału z grupy H awansowała Kolumbia po wygranej z Senegalem 1:0 i Japonia, która wyprzedziła zespół z Afryki lepszym bilansem w klasyfikacji… fair play. To dlatego w ostatnich minutach z Polską Azjaci nie atakowali, lecz bronili się, by nie stracić drugiej bramki. Nie atakowali też piłkarze Nawałki, dlatego to był bardzo dziwny mecz, by nie powiedzieć żenujący. Biało-Czerwoni wracają do domu po zajęciu czwartego miejsca.

Trzecie spotkanie polskich piłkarzy na mundialu w Rosji początkowo nie było ich popisem. Znów grali topornie, bez pomysłu, z licznymi błędami w obronie i stratami piłki. Statystycy odnotowali tylko, że strzał głową Kamila Grosickiego był pierwszym celnym Biało-Czerwonych na tych mistrzostwach w pierwszej połowie.

Polska - Japonia MEMY. Polska wygrywa mecz o honor! [ŚMIESZNE OBRAZKI, DEMOTYWATORY]

Polska - Japonia. Polacy wygrali w meczu o honor! Zobacz rea...

Jednak po przerwie nastroje znacznie się poprawiły. Rafał Kurzawa podał znakomicie do Jana Bednarka i ten trafił do siatki. To był pierwszy gol stopera Southampton na mistrzostwach świata, zarazem drugi dla Polski po bramce Grzegorza Krychowiaka w inauguracyjnym spotkaniu z Senegalem.

Bednarek zdobył gola w swoim szóstym występie w reprezentacji, debiutował 4 września ubiegłego roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Kazachstanem. Następny mecz rozegrał dopiero w czerwcu tego roku, gdy kontuzji doznał Kamil Glik. Po występach z Chile i Litwą selekcjoner wystawił go w drugiej połowie meczu z Senegalem i od pierwszej minuty w spotkaniu z Kolumbią.

Drugą bramkę mógł, a nawet powinien zdobyć Robert Lewandowski. Kolejna kontra z udziałem Kamila Grosickiego zakończyła się jego podaniem i niecelnym strzałem najlepszego strzelca w historii polskiego futbolu.

Mecz w Wołgogradzie zaczął się od dwóch fatalnych zagrań obrońców. Najpierw Artur Jędrzejczyk zagrał do Japończyków w akcji ofensywnej, a następnie Jan Bednarek zrobił to samo pod własnym polem karnym, Upiekło się nam, bo rywale nie potrafili oddać celnego strzału.

Łukasz Fabiański w pierwszym kwadransie musiał dwukrotnie interweniować. Nie lepiej było w ofensywie, gdzie do najbardziej nieporadnych należał Kamil Grosicki. Pierwszy strzał oddał Kamil Glik – głową po rzucie rożnym.

Powrót Glika miał wzmocnić jednak przede wszystkim naszą defensywę, która kompletnie zawiodła w meczach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3). Za zdobywanie goli odpowiedzialni byli inni. Tymczasem gola zdobył ten, który był zastępcą w obronie, najpierw Glika, a następnie Michała Pazdana.

W pierwszej połowie bliski trafienia do siatki był Kamil Grosicki. Rafał Kurzawa przebiegł z piłką kilkanaście metrów, podał na prawo do Bartosza Bereszyńskiego, a ten zagrał na głowę Kamila Grosickiego. Po strzale pomocnika Hull Eiji Kawashima wybił futbolówkę w linii bramkowej. „Grosik” reklamował u sędziego, że padł gol, lecz mechanizm goal-line technology w takich sytuacjach rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem. Druga zaczęła się od świetnego kontrataku, w którym zabrakło centymetrów, by po podaniu Piotra Zielińskiego zdołał uprzedzić bramkarza Japończyków Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium kończy jednak mundial bez zdobyczy.

W meczach pod wodzą Nawałki nasi piłkarze zdobyli 99 goli, a stracili 49. Wygrali 27 razy, przegrali 10, a pozostałe 13 meczów zremisowali. Na mundialu w Rosji dwukrotnie przegrali, wygrywając mecz o honor.

MŚ 2018 Japonia - Polska. Jan Bednarek strzelił gola dla Polski! ZOBACZ WIDEO YOUTUBE

Materiał oryginalny: MŚ 2018. Polska pokonała Japonię w meczu o honor. Nasi rywale i tak świętowali, bo wywalczyli awans do 1/8 finału mundialu [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski