Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MŚ 2021 w piłce ręcznej NA ŻYWO Wyniki. Terminarz. Tabele. PIŁKA RĘCZNA MŚ 2021 PROGRAM [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
Reprezentacja Polski zajęła trzynaste miejsce w mistrzostwach świata w Egipcie
Reprezentacja Polski zajęła trzynaste miejsce w mistrzostwach świata w Egipcie Lucyna Nenow
W Egipcie zakończyły się 27. mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W niedzielnym, finałowym spotkaniu, rozegranym w Kairze, broniąca tytułu Dania pokonała piątą drużynę MŚ 2019 Szwecję 26:24. Wcześniej, w meczu o trzecie miejsce, ubiegłoroczny mistrz Europy, zespół Hiszpanii wygrał z brązowym medalistą MŚ 2019 Francją 35:29. Tu znajdziesz wszystkie wyniki i tabele MŚ 2021. PIŁKA RĘCZNA MŚ 2021 WYNIKI TERMINARZ.
27. mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w Egipcie potrwają do 31 stycznia

Niesamowite akcje, strzały i parady bramkarzy podczas mistrz...

MŚ 2021 piłkarzy ręcznych - program meczów o medale

FINAŁ

  • 31 stycznia (17.30): Dania - Szwecja 26:24 (13:13), najwięcej bramek: Hansen 6, Nielsen 5, Holm 4 - Wanne 5, Lagergren 4, Gottfridsson 3.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

  • 31 stycznia (14.30): Hiszpania - Francja 35:29 (16:13), najwięcej bramek: A. Dujszebajew 8, D. Dujszebajew 6 - Descat 7, Fabregas 4, Tournat 4.

PÓŁFINAŁY

  • 29 stycznia (17.30): Francja - Szwecja 26:32 (13:16), najwięcej bramek: Descat 5, Remili 4, Fabregas 3, Mem 3 - Wanne 11, Pettersson 6, Carlsbogard 4.
  • 29 stycznia (20.30): Hiszpania - Dania 33:35 (16:18), najwięcej bramek: D. Dujszebajew 7, Figureas 6, Maqueda 5, A. Dujszebajew 4 - Hansen 12, Saugstrup 7, Gidsel 4. Olsen 4.

MŚ 2021 - najlepsi zawodnicy

Bramkarz - Andreas Oalicka (Szwecja)
Prawoskrzydłowy - Ferran Sole (Hiszpania)
Prawy rozgrywający - Mathias Gidsel (Dania)
Środkowy rozgrywający - Jim Gottfridsson (Szwecja)
Lewy rozgrywający - Mikkel Hansen (Dania)
Lewoskrzydłowy - Hampus Wanne (Szwecja)
Obrotowy - Ludovic Fabregas (Francja)
MVP turnieju - Mikkel Hansen (Dania)

MŚ 2021 - końcowa kolejność

1. Dania
2. Szwecja
3. Hiszpania
4. Francja
5. Węgry
6. Norwegia
7. Egipt
8. Katar
9. Słowenia
10. Portugalia
11. Argentyna
12. Niemcy
13. Polska
14. Rosyjska FPR
15. Chorwacja
16. Szwajcaria
17. Białoruś
18. Brazylia
19. Japonia
20. Islandia
21. Bahrajn
22. Algieria
23. Macedonia Płn.
24. Urugwaj
25. Tunezja
26. Austria
27. Chile
28. DR Konga
29. Maroko
30. Angola
31. Korea Płd.
32. Republika ZP

WCZEŚNIEJSZE MECZE - ĆWIERĆFINAŁY

  • 27 stycznia (17.30): Dania - Egipt po dogr. 35:35 (28:28, 16:13), najwięcej bramek: Hansen 10, Gidsel 6, Saugstrup 6, Svan 5 - Omar 10, El-Deraa 7, Zeinelbaedin 5, Hesham 4. Rzuty karne: 4:3.
  • 27 stycznia (20.30): Szwecja - Katar 35:23 (14:10), najwięcej bramek: Chrintz 8, Pellas 8, Darj 5, Carlsbogard 3 - Carol Marzo 5, Benali 3, Hassaballa 3, Madadi 3,
  • 27 stycznia (20.30): Hiszpania - Norwegia 31:26 (21:15), najwięcej bramek: A. Dujszebajew 8, Marchan 6, Maqueda 4 - Joendal 6, Johannessen 4, Sagosen 4.
  • 27 stycznia (20.30): Francja - Węgry po dogr. 35:32 (30:30, 12:14), najwięcej bramek: Guigou 6, Descat 5, Remili 4 - Banhidi 6, Boka 5, Lekai 5.

WCZEŚNIEJSZE MECZE - O MIEJSCA 25-32

Mecz o 31. miejsce

  • 27 stycznia (17.30): Republika ZP - Korea Płd. 0:10 walkower

Mecz o 29. miejsce

  • 27 stycznia (17.30): Angola - Maroko 27:27 (14:13), najwięcej bramek: Hebo 6, Ferreira 5, Lopes 5 - Rezzouki 11, Hakimi 3, Kechradi 3. Rzuty karne: 2:3.

Mecz o 27. miejsce

  • 27 stycznia (15.00): DR Konga - Chile 30:35 (13:18), najwięcej bramek: Quedraogo 8, Tuzolana 7, Beauregard 3 - Ayala 6, Cebnallos 6, Er. Feuchtmann 5.

Mecz o 25. miejsce

  • 27 stycznia (17.30): Tunezja - Austria 37:33 (19:16), najwięcej bramek: Sanai 8, Darmoul 6, Jaballah 6, Rzig 6 - Frimmel 7, Wagner 7, Hutecek 5, Herburger 4.

WCZEŚNIEJSZE MECZE - RUNDA ZASADNICZA

GRUPA I

  • 21 stycznia (15.30): Urugwaj - Polska 16:30 (9:14), najwięcej bramek: Cancio 6, Botejara 2, Rostagno 2 - Moryto 8, Sićko 5, Czuwara 4, Adamski 3.
  • 21 stycznia (18.00): Węgry - Brazylia 29:23 (16:11), najwięcej bramek: Banhidi 5, Bodo 4, Mathe 4, Sunajko 4 - Langaro 8, Chiuffa 4, Moraes 3, Rodrigues 3.
  • 21 stycznia (20.30): Hiszpania - Niemcy 32:28 (16:13), najwięcej bramek: Fernandez 6, A. Dujszebajew 5, Sole 5 - Kastening 7, Hafner 6. Golla 4.
  • 23 stycznia (15.30): Urugwaj - Hiszpania 23:38 (12:24), najwięcej bramek: Cancio 8, Liston 6, Morandeira 2 - Arino 9, Sole 5, Gomez 4, Maqueda 4.
  • 23 stycznia (18.00): Polska - Węgry 26:30 (10:16), najwięcej bramek: Sićko 6, T. Gębala 4, Krajewski 4, Olejniczak 4 - Lekai 8, Mathe 6, Rosta 4.
  • 23 stycznia (20.30): Niemcy - Brazylia 31:24 (16:12), najwięcej bramek: Golla 7, Hafner 5, Weber 5 - Moraes 6, Langaro 4.
  • 25 stycznia (15.30): Brazylia - Urugwaj 37:17 (18:7), najwięcej bramek: Luciano 7, Hackbarth 5 Moraes 5 - Chaparro 3, Goyoaga 3, Vecino 3.
  • 25 stycznia (18.00): Hiszpania - Węgry 36:28 (21:14), najwięcej bramek: Sole 8, Gomez 7, Maqueda 4 - Balogh 5, Gyori 5, Ancsin 4, Sunajko 4.
  • 25 stycznia: (20.30): Polska - Niemcy 23:23 (12:11), najwięcej bramek: Krajewski 5, Sićko 4, Moryto 3, Daszek 3, M. Gębala 3 - Schmidt 4, Weber 4, Drux 3, Gensheimer 3, Schiller 3.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Hiszpania59162-134
2.Węgry58160-131
3.Niemcy55153-122
4.Polska55138-119
5.Brazylia53136-139
6.Urugwaj5088-192

GRUPA II

  • 21 stycznia (15.30): Japonia - Argentyna 24:28 (13:17), najwięcej bramek: Yoshino 6, Motoki 5, Yoshida 4 - Pizarro 10, Moscariello 5, D. Simonet 5.
  • 21 stycznia (18.00): Chorwacja - Bahrajn 28:18 (13:8), najwięcej bramek: Horvat 8, Marić 4, Martinović 4 - Al-Sayyad 6, Ahmed 5, Saad 3.
  • 21 stycznia (20.30): Dania - Katar 32:23 (17:12), najwięcej bramek: M. Hansen 8, Gidsel 6, Hald 5 - Carol Marzo 12, Zakkar 4, Benali 3.
  • 23 stycznia (15.30): Katar - Bahrajn 28:23 (13:14), najwięcej bramek: Capote 9, Carol Marzo 8, Berrached 3, Sami 3 - Ahmed 5, Mahfoodh 4, Al-Salatna 3, Al-Sayyad 3.
  • 23 stycznia (18.00): Argentyna - Chorwacja 23:19(12:12), najwięcej bramek: F. Pizarro 4, Baronetto 3, Fernandez 3, S. Simonet 3 - Cupić 7, Mamić 3, Sebetić 3.
  • 23 stycznia (20.30): Japonia - Dania 27:34 (17:19), najwięcej bramek: Agarie 6, Yoshino 4 - Jakobsen 12, Andersson 4, Hald 4, Svan 4.
  • 25 stycznia (15.30): Bahrajn - Japonia 25:29 (12:19), najwięcej bramek: Ahmed 5, Al-Sayyad 5 - Yoshino 9, Watanabe 8, Motoki 5.
  • 25 stycznia (18.00): Argentyna - Katar 25:26 (13;12), najwięcej bramek: Pizarro 7, Moscariello 6, Baronetto 4, S. Simonet 4 - Carol Marzo 8, Madadi 6, Capote 6.
  • 25 stycznia (20.30): Dania - Chorwacja 38:26 (17:15), najwięcej bramek: Jakobsen 8, Holm 6, Nielsen 5 - Marić 6, Karacić 5, Cupić 3, Martinović 3.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Dania510169-116
2. Katar56132-135
3.Argentyna56120-121
4.Chorwacja55102-94
5.Japonia53128-132
6.Bahrajn50107-143

GRUPA III

  • 20 stycznia (15.30): Szwajcaria - Islandia 20:18 (10:9), najwięcej bramek: Schmid 6, Sidorowicz 4 - Gudmundsson 4.
  • 20 stycznia (18.00): Francja - Algieria 29:26 (16:14), najwięcej bramek: Fabregas 4, Mahe 4, Mem 4 - Berkous 7, Abdi 5.
  • 20 stycznia (20.30): Portugalia - Norwegia 28:29 (14:16), najwięcej bramek: Portela 5, Soares 5, A. Gomes 4, Magalhaes 4 - Sagosen 6, Joendal 5, Reinkind 5.
  • 22 stycznia (15.30): Szwajcaria - Portugalia 29:33 (15:17), najwięcej bramek: Schmid 11, Milosevic 4, Rubin 4 - Iturriza 6, Magalhaes 6.
  • 22 stycznia (18.00): Islandia - Francja 26:28 (14:16), najwięcej bramek: Elisson 9, Kristjansson 7 - Mem 7, Fabregas 5, Mahe 4.
  • 22 stycznia (20.30): Norwegia - Algieria 36:23 (17:11), najwięcej bramek: Blonz 7, Sagosen 6, Gulliksen 4, Reinkind 4 - Abdi 7, Hadj Sadok 4, Saker 4.
  • 24 stycznia (15.30): Algieria - Szwajcaria 24:27 (13:15), najwięcej bramek: Abdi 6, Hadj Sadok 5, Hichem 3, Saker 3 - Schmid 9, Tynowski 6, Lier 3, Milosevic 3.
  • 24 stycznia (18.00): Islandia - Norwegia 33:35 (18:18), najwięcej bramek: Elisson 6, Gudmundsson 5 - Sagosen 9, Reinkind 6, Johannessen 5.
  • 24 stycznia (20.30): Portugalia - Francja 23:32 (12:16), najwięcej bramek: Soares 6, Branquinho 3, A. Gomes 3 - Descat 8, Mem 5, N'guessan 5.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Francja510142-123
2. Norwegia58155-137
3.Portugalia56135-132
4.Szwajcaria54125-131
5.Islandia52139-132
6.Algieria50116-157

GRUPA IV

  • 20 stycznia (15.30): Macedonia Płn. - Słowenia 21:31 (9:13), najwięcej bramek: Lazarov 5, Kuzmanovski 3, Taleski 3, Tankowski 3 - Gajić 7, Dolenec 5, Mackovsek 5.
  • 20 stycznia (18.00): Rosyjska FPR - Egipt 23:28 (8:15), najwięcej bramek: Kosorotow 8, Żitnikow 4, Andrejew 4 - Shebib 8, Elahmar 7, Sanad 6.
  • 20 stycznia (20.30): Szwecja - Białoruś 26:26 (11:15), najwięcej bramek: Wanne 7, Jonsson 6, Sandell 4 - Yurynok 6, Vailupau 6, Karalek 5.
  • 22 stycznia (15.30): Macedonia Płn. - Rosyjska FPR 20:32 (9:19), najwięcej bramek: Kuzmanovski 6, Serafimov 4, Soroka 6, Kornew 4, Wasilew 4.
  • 22 stycznia (18.00): Egipt - Białoruś 35:26 (21:14), najwięcej bramek: Elahmar 8, Shebib 6, Hesham 5 - Vailupau 4, Astraszapkin 3, Katalek 3, Gayduchenko 3.
  • 22 stycznia (20.30): Słowenia - Szwecja 28:28 (14:15), najwięcej bramek: Gajić 6, Zarabec 5, Blagotnisek 4, Dolenec 4 - Wanne 7, Chrintz 5, Gottfridsson 4.
  • 24 stycznia (15.30): Białoruś - Macedonia Płn. 30:26 (14:14), najwięcej bramek: Kulesz 7, Vailupau 4, Astraszapkin 5 - Lazarov 7, Kuzmanovski 4, Pesevski 4.
  • 24 stycznia (18.00): Słowenia - Egipt 25:25 (12:8), najwięcej bramek: Janc 6, Dolenec 4, Mackovsek 4, Zarabec 4 - Sanad 7, Omar 6, El-Deraa 4.
  • 24 stycznia (20.30): Rosyjska FPR - Szwecja 20:34 (8:17), najwięcej bramek: Kotow 5, Andrejew 3, Wasilew 3.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Szwecja58144-117
2. Egipt57149-117
3.Słowenia56138-130
4.Rosyjska FPR55138-139
5.Białoruś54139-148
6.Macedonia Płn.50106-163

O PUCHAR PREZYDENTA (o miejsca 25-32)

GRUPA 1

  • 21 stycznia (15.30): Republika ZP - Tunezja 0:10 walkower.
  • 21 stycznia (18.00): Angola - DR Konga 31:32 (15:13), najwięcej bramek: Ferreira 8, Antonio 5, Pascoal 5 - Kiangebeni 9, Corneil 5, Tchitombi 5.
  • 23 stycznia (15.30): Republika ZP - 0:10 walkower
  • 23 stycznia (18.00): Tunezja - DR Konga 38:22 (17:13), najwięcej bramek: Toumi 8, Darmoul 7, Jaziri 5, Rzig 5 - Mvumbi 5, Ebanga 4, Quedraogo 3.
  • 25 stycznia (15.30): Tunezja - Angola 34:29 (14:13), najwięcej bramek: Rzig 12, Darmoul 5, Belghali 4 - Hebo 7, Lopes 7, Ferreira 6.
  • 25 stycznia (18.00): DR Konga - Republika ZP 10:0 walkower
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Tunezja3682-51
2. DR Konga3464-69
3.Angola3270-66
4.Republika ZP300-30

GRUPA 2

  • 20 stycznia (15.30): Chile - Korea Płd. 44:33 (24:17), najwięcej bramek: R. Salinas 12, Er. Feuchtmann 7, E. Salinas 7, Pavez 6 - J. Kim 8, Jeon 6, M. Kim 6.
  • 20 stycznia (18.00): Austria - Maroko 36:22 (17:14), najwięcej bramek: Frimmel 10, Weber 7, Huber 4, Hutecek 4 - Rezzouki 7, Zaroili 4, Harchaoui 3, Zine 3.
  • 22 stycznia (15.30): Maroko - Korea Płd. 32:25 (15:14), najwięcej bramek: Charhaoui 6, Foukani 6, Zaroili 6, Zine 5,
  • 22 stycznia (18.00): Austria - Chile 33:31 (14:15), najwięcej bramek: Frimmel 8, Weber 7, Zivkovic 6 - Er. Feuchtmann 8, Salinas 7, Cenallos 4.
  • 24 stycznia (15.30): Maroko - Chile 17:28 (12:14), najwięcej bramek: Harchaoui 6, Zaroili 3 - Salinas 7, Er. Feuchtmann 6, Ceballos 5.
  • 24 stycznia (18.00): Korea Płd. - Austria 29:36 (14:18), najwięcej bramek: J. Kim 4, Kang Jeong-gu 4 - Pratschner 9, Rafntl 8, Huber 5.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Austria36105-82
2.Chile34103-83
3.Maroko3271-89
4.Korea Płd.3087-112

WCZEŚNIEJSZE MECZE - RUNDA WSTĘPNA

GRUPA A

  • 15 stycznia (18.00): Niemcy - Urugwaj 43:14 (16:4), najwięcej bramek: Kastening 9, Schiller 5, Schmidt 5 - Morandeira 4.
  • 15 stycznia (20.30): Węgry - Wyspy Zielonego Przylądka 34:27 (19:14), najwięcej bramek: Ancsin 7, Balogh 4, Banhidi 4, Hornyak 4, Nagy 4, Sunajko 4 - Semedo 6, A. Furtado 5, G. Furtado 5.
  • 17 stycznia (18.00): Republika Zielonego Przylądka - Niemcy 0:10 walkower.
  • 17 stycznia (20.30): Węgry - Urugwaj 44:18 (16:8), najwięcej bramek: Mathe 8, Gyori 5 - Morandeira 4, De Agrela 3.
  • 19 stycznia (18.00): Urugwaj - Republika ZP 10:0 walkower.
  • 19 stycznia (20.30): Niemcy - Węgry 28:29 (14:15), najwięcej bramek: Schiller 7, Weber 5, Drux 3, Hafner 3; Kuhn 3 - Banhidi 8, Mathe 8, Lekai 4, Szita 3.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Węgry36107-73
2. Niemcy3481-43
3.Urugwaj3242-87
4.Republika ZP3027-54

GRUPA B

  • 15 stycznia (18.00): Hiszpania - Brazylia 29:29 (16:13), najwięcej bramek: Canellas 4, Fernandez 4, Sole 4 - Moraes 6, Langares 6, Hackbarth 5, Rodrigues 5.
  • 15 stycznia (20.30): Tunezja - Polska 28:30 (17:17), najwięcej bramek: Sanai 9, Darmoul 6, Jaballah 5 - Moryto 11, Krajewski 5, M. Gębala 4, Przybylski 3, Sićko 3.
  • 17 stycznia (18.00): Tunezja - Brazylia 32:32 (20:16), najwięcej bramek: Darmoul 9, Rzig 7, Maaraf 4, Toumi 4 - Hackbarth 6, Langaro 6, Teixieira 6.
  • 17 stycznia (20.30): Polska - Hiszpania 26:27 (11:14), najwięcej bramek: Sićko 6, Moryto 5, M. Gębala 3, Majdziński 3, Olejniczak 3 - D. Dujszebajew 6, Entrerrios 5, Fernandez 5.
  • 19 stycznia (18.00): Hiszpania - Tunezja 36:30 (17:14), najwięcej bramek: Fernandez 10, Marchan 5, D. Dujszebajew 4 Darmoul 8, Jballah 5, Toumi 5.
  • 19 stycznia (20.30): Brazylia - Polska 33:23 (13:11), najwięcej bramek: Langaro 4, Chiuffa 3, Rodrigues 3, Toledo - 3 Moryto 6, Sićko 6, M. Gębala 5, Majdziński 4 -
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Hiszpania3592-85
2. Polska3489-78
3.Brazylia3284-94
4.Tunezja3190-98

GRUPA C

  • 15 stycznia (15.30): Katar - Angola 30:25 (14:13), najwięcej bramek: Madadi 8, Berrached 7, Carol Marzo 7 - Pestana 6, Aguiar 5, Pascoal 5.
  • 15 stycznia (18.00): Chorwacja - Japonia 29:29 (14:17), najwięcej bramek: Marić 7, Cindrić 4, Duvnjak 4 - Agarie 5, Tokuda 5, Motoki 4, Yoshino 4.
  • 17 stycznia (15.30): Katar - Japonia 31:29 (15:16), najwięcej bramek: Carol Marzo 11, Madadi 6, Berrached 4 - Anri Doi 7, Agarie 6, Yoshino 5.
  • 17 stycznia (18.00): Angola - Chorwacja 20:28 (11:12), najwięcej bramek: Ferreira 4, Nascimento 3, Teca 3 - Cupić 6, Marić 6, Martinović 5.
  • 19 stycznia (15.30): Japonia - Angola 30:29 (16:12), najwięcej bramek: Watanabe 7, Motoki 5, Agarie 4, Anri Doi 4, Yoshino 4 - Tati 6, Ferreira 4, Nascimento 4, Teca 4.
  • 19 stycznia (18.00): Chorwacja - Katar 26:24 (13:11), najwięcej bramek: Mamić 6, Strlek 6, Marić 4 - Carol Mazro 7, Benali 4, Madadi 4, Zakkar 4.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Chorwacja3583-73
2. Katar3485-80
3.Japonia3388-89
4.Angola3074-88

GRUPA D

  • 15 stycznia (18.00): Argentyna - DR Konga 28:22 (13:14), najwięcej bramek: Pizarro 5, Simonet 5 - Kiangebeni 7, Mvumbi 4, Tchitombi 4.
  • 15 stycznia (20.30): Dania - Bahrajn 34:20 (19:10), najwięcej bramek: Gidsel 8, M. Hansen 4 - Ahmed 8.
  • 17 stycznia (18.00): Argentyna - Bahrajn 24:21 (12:10), najwięcej bramek: Pizarro 6, Moscariello 5, Fernandez 4 - Ahmed 5, Al-Maqabi 4, Fadhul 3.
  • 17 stycznia (20.30): DR Konga - Dania 19:39 (10:23), najwięcej bramek: Bouity 4, Mvumbi 4, Corneil 3 - Hansen 8, Holm 6, Gidsel 4, Svan 4.
  • 19 stycznia (18.00): Bahrajn - DR Konga 34:27 (14:12), najwięcej bramek: Al-Sayyad 9, Ahmed 5, Eid 5 - Kiangebeni 6, Mvumbi 5, Beauregard 4.
  • 19 stycznia (20.30): Dania - Argentyna 31:20 (15:10), najwięcej bramek: M. Hansen 7, Bramming 5, Gidsel 5 - P. Martinez 6, Moscariello 3.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Dania36104-59
2. Argentyna3472-74
3.Bahrajn3275-85
4.DR Kongo3068-101

GRUPA E

  • 14 stycznia (18.00): Austria - Szwajcaria 25:28 (13:13), najwięcej bramek: Weber 7, Zivkovic 5, Hutecek 4 - Schmid 7, Rubin 6, Tynowski 6.
  • 14 stycznia (20.30): Norwegia - Francja 24:28 (13:13), najwięcej bramek: Sagosen 11, Joendal 3, Myrhol 3 - Mahe 9, Descat 4, N'guessan 4, Remili 4.
  • 16 stycznia (18.00): Austria - Francja 28:35 (13:17), najwięcej bramek: Wagner 7, Hutecek 6, Stevanovic 4 - Fabregas 6, Guigou 4.
  • 16 stycznia (20.30): Szwajcaria - Norwegia 25:31 (13:17), najwięcej bramek: Lier 7, Milosevic 7, Rubin 4 - Sagosen 11, Johannessen 6, Reinkind 5.
  • 18 stycznia (18.00): Francja - Szwajcaria 25:24 (14:14), najwięcej bramek: Mahe 8, Abalo 3, Descat 3, Mem 3 - Schmid 10, Sidorowicz 5, Milosević 4.
  • 18 stycznia (20.30): Norwegia - Austria 38:29 (20:17), najwięcej bramek: Sagosen 9, Blonz 7, Tonnesen 7 - Weber 6, Wagner 5, Hutecek 4.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Francja3688-76
2. Norwegia3493-82
3.Szwajcaria3277-81
4.Austria3082-101

GRUPA F

  • 14 stycznia (18.00): Algieria - Maroko 24:23 (8:15), najwięcej bramek: Abdi 7, Berriah 3 - Zaroili 4, Rezzouki 3, Zine 3.
  • 14 stycznia (20.30): Portugalia - Islandia 25:23 (11:10), najwięcej bramek: Soares 6, Portela 5, A. Gomes 4 - Elisson 6, Gudjonsson 4, Jonsson 3.
  • 16 stycznia (18.00): Maroko - Portugalia 20:33 (12:12), najwięcej bramek: Harchaoui 5, Bentaleb 4, Rezzouki 4, Slassi 4 - Portela 9, Branquinho 5, Iturriza 5, Soares 5.
  • 16 stycznia (20.30): Algieria - Islandia 23:39 (10:22), najwięcej bramek: Abdi 5, Berkous 4 - Elisson 12, Gudmundsson 6, Petersson 4.
  • 18 stycznia (18.00): Portugalia - Algieria 26:19 (14:9), najwięcej bramek: Portela 4 - Berkous 7, Abdi 5.
  • 18 stycznia (20.30): Islandia - Maroko 31:23 (15:10), najwięcej bramek: Gudmundsson 6, V. Kristjansson 6, G. Kristjansson 5 - Zaroili 5, Harchaoui 4.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Portugalia3684-62
2. Islandia3493-72
3.Algieria3267-88
4.Maroko3066-88

GRUPA G

  • 13 stycznia (18.00): Egipt - Chile 35:29 (18:11), najwięcej bramek: Y. El-Deraa 6, Saad 5, Omar 4, Sanad 4 - E. Salinas 9, Er. Feuchtmann 7, Salnas 4, Em. Feuchtmann 3.
  • 14 stycznia (20.30): Szwecja - Macedonia Płn. 32:20 (16:11), najwięcej bramek: Wanne 11, Persson 6, Darj 4 - Lazarov 5.
  • 16 stycznia (18.00): Egipt - Macedonia Płn. 38:19 (20:6), najwięcej bramek: Shebib 8, Walid 6, Sanad 5 - Lazarov 3, Markovski 3, Pesevski 3.
  • 16 stycznia (20.30): Chile - Szwecja 26:41 (16:20), najwięcej bramek: Er. Feuchtmann 7, R. Salinas 6, E. Salinas 4 - Pellas 12, Sandell 6, Pettersson 5.
  • 18 stycznia (15.30): Macedonia Płn. - Chile 32:29 (16:17), najwięcej bramek: Lazarov 8, Kosteski 5, Pesevski 5 - R. Salinas 9, Ceballos 7, Er. Feuchtmann 6, E. Feuchtmann 5.
  • 18 stycznia (18.00): Szwecja - Egipt 24:23 (9:12), najwięcej bramek: Persson 8, Wanne 5 - Sanad 8, Omar 6, Shebib 4.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Szwecja3697-69
2. Egipt3496-72
3.Macedonia Płn.3271-99
4.Chile3084-108

GRUPA H

  • 14 stycznia (15.30): Białoruś - Rosyjska FPR 32:32 (15:15), najwięcej bramek: Vailupau 10, Kulesh 6, Kulak 5 - Kiselew 6, Kosorotow 6, Soroka 6.
  • 14 stycznia (18.00): Słowenia - Korea Płd. 51:29 (25:16), najwięcej bramek: Gajic 10, Janc 9, Henigman 5, Mackovsek 5 - T. Kim 6, J. Kim 5, J. Kim 4, J. Kim 4.
  • 16 stycznia (15.30): Białoruś - Korea Płd. 32:24 (15:9), najwięcej bramek: Vailupau 8, Karalek 6, Kulak 5 - J. Kim 8, , J. Kim 5.
  • 16 stycznia (18.00): Rosyjska FPR - Słowenia 31:25 (16:13), najwięcej bramek: Kiselew 6, Kosorotow 6, Soroka 6 - Dolenec 6, Gajic 5, Mackovsek 3, Skube 3.
  • 18 stycznia (15.30): Korea Płd. - Rosyjska FPR 26:30 (15:15), najwięcej bramek: J. Kim 8, T. Kim 6 - Andrejew 5, Korniew 5, Żitnikow 4.
  • 18 stycznia (18.00): Słowenia - Białoruś 29:25 (15:15), najwięcej bramek: Janc 8, Dolenec 7, Gaber 3 - Karalek 6, Astraszapkin 4, Kulesh 4, Vailupau 4.
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Rosyjska FPR3593-83
2. Słowenia34105-85
3.Białoruś3389-85
4.Korea Płd.3079-113

MŚ 2021 - kadra Polski

Bramkarze

  • Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce)
  • Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)
  • Piotr Wyszomirski (Grundfos Tatabanya - Węgry)

Prawi rozgrywający

  • Kacper Adamski (Energa Kalisz)
  • Maciej Majdziński (Bergischer HC - Niemcy)
  • Rafał Przybylski (Azoty Puławy)

Środkowi rozgrywający

  • Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce)
  • Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn)
  • Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz)

Lewi rozgrywający

  • Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg - Niemcy)
  • Tomasz Gębala (Łomża Vive Kielce)
  • Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce)

Prawoskrzydłowi

  • Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)
  • Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)

Lewoskrzydłowi

  • Jan Czuwara (Górnik Zabrze)
  • Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)

Obrotowi

  • Dawid Dawydzik (Azoty Puławy)
  • Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk - Niemcy)
  • Mateusz Piechowski (Ademar Leon - Hiszpania)
  • Patryk Walczak (Vardar Skopje/ Macedonia Płn.)

Najpiękniejsze piłkarki ręczne na świecie [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piłkarki ręczne już przygotowują się do mistrzostw Europy 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: MŚ 2021 w piłce ręcznej NA ŻYWO Wyniki. Terminarz. Tabele. PIŁKA RĘCZNA MŚ 2021 PROGRAM [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski