MŚ w kajakarstwie górskim. Polska dwójka bez medalu

Piotr Szczepański
Piotr Szczepański Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W mistrzostwach świata w kajakowym slalomie, które odbywają się we francuskim Pau, rywalizowano o medale w mieszanych dwójkach. Osada KKK Kraków Piotr Szczepański i Aleksandra Stach zajęła 9. miejsce.

C-2 mix to nowa konkurencja, Polacy na MŚ jeszcze w niej nie startowali. Krakowianie w półfinale zajęli 4. miejsce, awansując do finału. W nim tak dobrze im już nie poszło. Dwie ominięte bramki oznaczały koniec marzeń o medalu.

Szczepański w czwartek startował też w eliminacjach C-1, w których spisał się bardzo dobrze. Uzyskał 6. wynik i awansował do półfinału, podobnie jak 19. w stawce Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz). Odpadł za to Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), który nie wykorzystał szansy w żadnym z dwóch przejazdów.

W K-1 kobiet Polki w komplecie zameldowały się w półfinale. Przepustkę w I przejeździe uzyskały: 9. Natalia Pacierpnik (KKK) i 16. Klaudia Zwolińska (Start). Z kolei Joanna Polaczyk-Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) wywalczyła awans w drugiej próbie, w której premiowano 10 najlepszych zawodniczek (była 6.).

W piątek w Pau faza finałowa męskim C-1 i K-1 oraz żeńskim C-1. W każdej z tych konkurencji startują Polacy.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: MŚ w kajakarstwie górskim. Polska dwójka bez medalu - Gazeta Krakowska