Janek Wasiak
Maciej Bodnar na Mistrzostwach Europy w Monachium 2022
Maciej Bodnar na Mistrzostwach Europy w Monachium 2022 EPA/Leonhard Simon/PAP
Remco Evenepoel wygrał indywidualną jazdę na czas z metą w Stirling podczas kolarskich mistrzostw świata w Szkocji. Belg na trasie o długości 47,8 km uzyskał czas 55 minut i 19,23 sekundy. Maciej Bodnar zajął 31. miejsce ze stratą 3.54,70.

Drugi Włoch Filippo Ganna stracił do zwycięzcy 12,28 sekundy, a trzeci Brytyjczyk Joshua Tarling był wolniejszy o 48,20 s.

Jazdę indywidualną na czas w kategorii juniorów wygrał Australijczyk Oscar Chamberlain, który przejechał 22,8 km w 28.29,62. Za nim uplasowali się Brytyjczyk Ben Wiggins, wolniejszy o 24,78 s i Niemiec Louis Leidert (strata 34,11). Najlepszy z Polaków Dawid Wika-Czarnowski zajął 26. miejsce ze stratą 2.04,7 do zwycięzcy. Filip Gruszczyński był 31.

W kolarstwie górskim (wyścig XCO) mistrzami świata do lat 23 zostali Brytyjczyk Charlie Aldridge i Australijka Samara Maxwell. Matylda Szczecińska została sklasyfikowana na 20. miejscu. Piotr Śliwiński był 65., a Piotr Kryński 70.