MŚ w strzelectwie. Wicemistrzyni Igrzysk Europejskich Natalia Kochańska ósma w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. W stawce trzy Polki

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Ósme miejsce Natalii Kochańskiej w strzeleckich mistrzostwach świata
Ósme miejsce Natalii Kochańskiej w strzeleckich mistrzostwach świata PZSS
Natalia Kochańska zajęła ósme miejsce w strzeleckich mistrzostwach świata w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. Trzynaste miejsce dla Anety Stankiewicz. Natomiast Aleksandra Szutko została sklasyfikowana na sześćdziesiątej pierwszej pozycji. Impreza w Baku potrwa do 31 sierpnia.

Ósme miejsce srebrnej medalistki IE Natalii Kochańskiej w strzeleckich MŚ

Natalia Kochańska zajęła w Baku w strzeleckich mistrzostwach świata ósme miejsce w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. Polka trenująca w Gwardii Zielona Góra, zgromadziła 403,9 pkt. Mistrzynią świata została Chinka Giangyue Zhang, która zdobyła o ponad pięćdziesiąt punktów więcej - 465,3. Na drugim miejscu została skalsyfikowana jej rodaczka Jiayu Han - 463,5, a podium uzupełniła Amerykanka Sagen Maddalena - 451,9.

W rywalizacji oprócz Kochańskiej brały również udział Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Aleksandra Szutko(Kaliber Białystok). Pierwsza z nich zajęła trzynaste miejscem, a druga sześćdziesiąte pierwsze.

Na azerbejdżańskiej strzelnicy uczestniczyło 70 zawodniczek.

1 sierpnia Kochańska zajęła piąte miejsce na Uniwersjadzie w Chengdu.
– Cieszy mnie fakt, że mimo słabszej dyspozycji w samym finale walczyłam do końca – powiedziała Polka po finale

Reprezentantka kraju nie była zadowolona swoją postawą. Przyczyn upatruje w warunkach.
– Jeżeli chodzi już o sam finał to było dzisiaj ciężko Średnio mi szło, jakoś nie mogłam się wstrzelić. Później stojąca już była moja, ale dziewczyny nie odpuszczały, a to co straciłam wcześniej, trudno było odrobić.

Kochańska z biletem do Paryża

Na igrzyskach Europejskich zajęła drugie miejsce w konkurencji karabin na 50 metrów z trzech postaw. , które oznaczało również srebrny medal, ale również kwalifikacje olimpijską dla dyscypliny.

Czempionat globu, w którym bierze udział 21-osobowa reprezentacja Polski. 53. edycja mistrzostwa świata w strzelectwie trwa od 14 sierpnia, a skończy się 31 sierpnia.

W imprezie rywalizuje ponad 1249 sportowców ze 101 krajów.

Jednak medale to nie wszystko, bo sportowcy z całego świata grają także o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w przyszłym roku. Łącznie do rozdania jest 48 takich „biletów” do marzeń. (PAP)