MTS Chrzanów - MKS Kalisz 25:29 (18:14). Jaszka zrobił różnicę i pokonał chrzanowian

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści z Chrzanowa słabo poczynają sobie w tej rundzie. Teraz nie sprostali wiceliderowi tabeli.

Bramki: Orlicki 5, Rola 5, Gasin 4, Wierzbic 4, Kirsz 3, D. Skoczylas 2, Kowal 1, Bednarczyk 1 - Jaszka 7, Klopsteg 6, Galewski 3, Książek 3, Bożek 3, Piosik 3, Adamski 2, Rosiek 1, Mosiołek 1.

- Zagraliśmy całkiem różne połowy - ocenił szkoleniowiec MTS-u Adam Piekarczyk. - Do przerwy świetnie, bardzo ambitnie, walecznie. Kilka kontr wyszło nam i to przełożyło się na __bramki.

Chrzanowianie zaczęli od 2:0, potem było 4:3 i 6:4 w 12 min. Rywale nie dawali jednak za wygraną i remisowali 8:8 w 17 min. Miejscowi jednak zdobywali gole seriami, od razu zrobiło się 11:8, niebawem 16:11.

Widząc co się dzieje, grający trener gości, 33-letni Bartłomiej Jaszka, wszedł na parkiet na końcówkę I połowy. Jeszcze nie przełożyło się to na wynik, ale po zmianie stron już bardzo pomógł swoim podopiecznym. Po czterech bramkach z rzędu kaliszanie doprowadzili do remisu 18:18 w 35 min.

W 47 min miejscowi wygrywali 23:21, ale dwa trafienia Jaszki dały prowadzenie przyjezdnym w 51 min. Wtedy miejscowi grali już bez Kamila Kirsza, który „spadł” z parkietu za czerwoną kartkę. Goście całkowicie opanowali sytuację, na 3 min przed końcem wygrywali 28:24 i było po meczu.