Mundial 2014: Algieria - Korea Płd. 4:2, nowy rekord Afryki! [RELACJA + ZDJĘCIA]

Rafał Musioł
Piłkarze Algierii dotychczas nie słynęli ze strzeleckich popisów. Tym razem jednak pokonali Koreę Południową 4:2 i ustanowili nowy rekord Afryki w liczbie goli strzelonych przez zespół z tego kontynentu w jednym spotkaniu mistrzostw świata.

Zespół Algierii po raz ostatni więcej niż jedną bramkę w mundialowym meczu zdobył w 1982 roku. W niedzielę potrzebował raptem 12 minut, by strzelić trzy (Islam Slimani w 26, Rafik Halliche w 28-głową i Abdelmoumen Djabou w 38). W sumie pokonał Koreę Południową aż 4:2.

Koreańczycy z Południa sprawiali wrażemie zagubionych i o połowę wolniejszych niż w spotkaniu z Rosją, gdy można było odnieść wrażenie, że mają na murawie przewagę liczebną. Dopiero po przerwie podnieśli się z kolan, gdy tuż po gwizdku kolumbijskiego arbitra Wilmara Roldana obraz meczu odwrócił się o 180 stopni. Azjaci szybko zaliczyli trafienie (Son Heung-min w 50), a potem zaczęli nieustannie atakować rywali, którzy swój los powierzyli w ręce Raisa Mbolhiego. Ten spisywał się świetnie, imponując pewnością siebie zwłaszcza przy obronie strzałów z dystansu.

Wtedy jednak Brahimi przeszedł przez koreańską obronę jak przez masło i podwyższył wynik spotkania na 4:1 (62 min), przy okazji ustanowił rekord liczby goli zdobytych w jednym meczu MŚ przez reprezentację z Afryki. Gospodarze i czwarty zespół pamiętnego z sędziowskich skandali mundialu 2002 podjęli rękawicę i wdali się w wymianę ciosów, co z pewnością podobało się kibicom, ale nie zmieniło końcowego rozstrzygnięcia poza ostatnim golem spotkania (Koo Ja-cheol w 72).

W ostatniej kolejce Algieria zagra z Rosją, a Korea Płd. z pewną już awansu Belgią. Szansę na zajęcie drugiego miejsca zachowała cała trójka zainteresowanych drużyn.

*Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
*Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
*Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

Materiał oryginalny: Mundial 2014: Algieria - Korea Płd. 4:2, nowy rekord Afryki! [RELACJA + ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni